Киянам нагадали про важливість вакцинації домашніх тварин від сказу
Джерело: КМДА
Лікарі КП “Київська міська лікарня ветеринарної медицини” нагадали киянам про важливість регулярної вакцинації домашніх тварин від сказу, аби запобігти поширенню цього небезпечного захворювання.
Зауважується, що щеплення потрібно робити щорічно всім домашнім улюбленцям, починаючи з трьохмісячного віку. Водночас, графік вакцинації може відрізнятися залежно від виду тварини, її віку, стану здоров’я та використовуваної вакцини.
Для ефективного проведення вакцинації та зменшення ризиків для здоров’я тварини, рекомендується проконсультуватися з лікарем ветеринарної медицини.
Вакцинувати тварин можна у будь-яких ветеринарних лікарнях міста, зокрема у клініках КП за адресами:
- вул. Електротехнічна, 5-А;
- вул. Ярославська, 13-А;
- вул. Вірменська, 29.
У КМДА нагадали, що з січня до серпня 2024 року вже вакцинували 6 272 безпритульні тварини.
Довідка. Сказ – це гостре інфекційне захворювання вірусної етіології, що вражає центральну нервову систему та надалі призводить до летальних наслідків. Заразитися сказом людина або тварина можуть через укуси хворої тварини, а також якщо її слина потрапить на свіжу рану, подряпину чи слизову оболонку.
Джерелом і резервуаром збудника сказу є дикі та свійські тварини, що належать до класу ссавців. Природні осередки сказу можуть формуватися серед диких тварин: вовків, лисиць, їжаків, кажанів, щурів тощо. Також сказ може проявлятися і в домашніх тварин, саме тому рекомендується проводити обов’язкове щеплення від сказу, оскільки наразі це єдина можлива у світі профілактика від цієї хвороби.
- Науковці з Південної Африки зафіксували перший випадок поширення сказу серед морських ссавців. Зокрема вірус уразив щонайменше 24 морських котиків.
Станом на вечір 13 травня польські учасники акції, котрі перешкоджали руху вантажних транспортних засобів, завершили блокування пункту пропуску “Дорогуськ”
Російська економіка перебуває у гіршому стані, ніж це подає офіційна статистика Кремля, мовиться у звіті Стокгольмського інституту перехідної економіки (SITE), підготовленому для міністрів фінансів ЄС. Хоча Росія заявляє про зростання ВВП на 4,3% у 2024 році, експерти SITE вважають ці цифри недостовірними через ймовірне заниження інфляції та приховані витрати на війну проти України.
Міністерство оборони спільно з Командуванням Сил логістики ЗСУ автоматизували процес обліку та зберігання відібраного біологічного матеріалу військовослужбовців. Система почала працювати з квітня 2025 року і за планом до кінця року налічуватиме 225 000 біологічних зразків.
У Греції чоловікам заборонять мати дітей за допомогою сурогатного материнства, якщо вони неодружені або перебувають в одностатевих стосунках.
Україна та США погодили, що Інвестиційний фонд відбудови матиме збалансовану систему управління з рівним представництвом сторін. Тоді як критичні рішення ухвалюватимуться виключно одностайно.