Київ увійшов до ТОП-10 найгірших міст для життя — The Economist

Джерело: The Economist

Київ опанував дев’яте місце у рейтингу найгірших міст для життя за версією журналу The Economist. Українська столиця потрапляє в ТОП-10 антирейтингу вже другий рік поспіль через низьку оцінку стабільності.

Київ опинився між Каракасом (столиця Венесуели) та Порт-Морсбі (столиця Папуа-Нова Гвінея). Ще ниже у рейтингу вказали Хараре (Зімбабве), Дхака (Бангладеш), Карачі (Пакистан), Лагос (Нігерія), Алжир, Тріполі (Лівія) і Дамаск (Сирія).

Найнижче в рейтингу опинився Дамаск — місто залишається найменш придатним для життя з 2013 року. Дамаск набрав всього 30,7 бала у 2024 році, а його оцінку стабільності встановили на рівні 20 балів, так само як і Карачі (Пакистан).

“Київ також показує погані результати в цій категорії, опускаючись у десятку міст-аутсайдерів індексу другий рік поспіль”, – зазначається в матеріалі.

Фото: The Economist

Дослідження провела дочірня компанія EIU, що оцінила придатність для життя 173 населених пунктів. Під час формування рейтингу використали п’ять категорій:

  1. Стабільність;
  2. Охорона здоров’я;
  3. Культура і навколишнє середовище;
  4. Освіта;
  5. Інфраструктура.

На протилежному кінці рейтингу, на першому місці серед найкращих міст для життя, перебуває Відень (Австрія). Місто утримує цю позицію третій рік поспіль.

Австрійська столиця отримала ідеальні бали в чотирьох із п’яти категорій індексу. Утім відсутність великих спортивних заходів сприяла її нижчому результату в 93,5 бала зі 100 у категорії культури та довкілля.

Крім Відня, три інших європейських міста увійшли до п’ятірки найкращих: Копенгаген (Данія), Цюріх (Швейцарія) і Женева (Швейцарія). Ці міста характеризуються скромною чисельністю населення, що, як правило, призводить до нижчого рівня злочинності та менш завантажених доріг і систем громадського транспорту.

Фото: The Economist

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.

Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.