«Київський метрополітен» проведе новий тендер на будівництво метро на Виноградар
Джерело: Микола Поворозник в інтерв’ю ЕП
Перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворозник повідомив, що КП Київський метрополітен проведе новий тендер на продовження зведення Сирецько-Печерської лінії метро в на житловий масив Виноградар.
Генпідрядник “Київметробуд”, що виграв тендер у 2018 році, наразі перебуває у глибокій кризі. Компанія мала корпоративний конфлікт та звільнила більшість співробітників.
Наскільки я розумію, від “Київметробуду” не залишилось практично нічого. Ми будемо змінювати виконавця і продовжувати роботу, – заявив Поворозник.
Він зазначив, що замовник оцінить і заактує виконані роботи, а виявлені факти зловживань передадуть правоохоронним органам, які вже відкрили кримінальні провадження проти “Київметробуду”.
Раніше стало відомо, що КП “Київський метрополітен” розірвав договір з “Київметробуд” на будівництво нової гілки метро на Виноградар через зрив термінів зведення.
Зазначимо, у 2019 році розпочалося будівництво метро на Виноградар. Спочатку дві нові станції планували відкрити у грудні 2021 року. Станом на сьогодні жодна з них не добудована.
- Згідно з рішенням Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій закриті станції та вестибюлі синьої гілки метрополітену Києва використовуватимуться як укриття під час повітряної тривоги.
- Внаслідок затоплення тунелів Київського метрополітену, Подільська окружна прокуратура міста Києва розпочала досудове розслідування за фактом службової недбалості, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).
- У Києві завершилось засідання Державної комісії ТЕБ та НС щодо ситуації із підтопленням декількох станцій метро у столиці.
- Через підтоплення тунелів київського метрополітену правоохоронці провели огляд території над станцією метро “Деміївська”.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.