Латвія може розмістити протитанкові міни та додаткові перешкоди біля кордону з Білоруссю

Джерело: Delfi

Міністерство оборони Латвії пропонує зміцнити східний кордон зокрема за допомогою протитанкових мін, танкових зубів та залізобетонних конструкцій, повідомила міністерка оборони Інара Мурнієце, анонсувавши оновлену концепцію державної оборони.

Мурнієце наголосила на необхідності зміцнення кордону як у військовому розумінні, так і технічному. Влада країни планує дослідити місцевість для визначення найбільш ефективних заходів стосовно обмеження руху на різних ділянках кордону. Зокрема планується розміщення танкових зубців та металевих конструкцій. Також розглядається можливість застосування протитанкових мін.

Для координації зусиль створено робочу групу, до якої увійдуть фахівці міністерств внутрішніх справ та оборони.

МВС відповідає за будівництво паркану, встановлення датчиків, кабелів, і це має бути зроблено якнайшвидше. Але кордон має бути облаштований і з військового погляду, тому що ми бачимо, як швидко розвивається ситуація в Білорусі, — пояснила міністерка.

Читайте також: Польща, Литва та Латвія можуть закрити кордони з РБ через загрозу з боку “Вагнер”

Також Міноборони працює над тим, щоб допомогти МВС прискорити встановлення огорожі.

Мурнієце зазначила, що облаштування кордону опрацьовується спільно з рештою країн Балтії, оскільки східний кордон має бути зміцнений на території країн Балтії та Польщі.

Американські акції суттєво впали після інавгурації президента Дональда Трампа у січні. З 17 січня — п’ятниці перед днем інавгурації — фондовий ринок США втратив близько 9,6 трильйона доларів, згідно з даними FactSet і Dow Jones Market Data.

За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Російські військові залишали за собою слід насильства всюди, куди приходили. Така кількість злочинів свідчить, що ці злочини — не випадковість, а частина цілеспрямованої політики знищення України. Українська судова система поки що не відображає масштабів і системності цих злочинів. У вироках бракує контексту — судді часто не відтворюють повної картини дій Росії проти цивільного населення України. Експертка МІПЛ з міжнародного гуманітарного права Анна Рассамахіна пояснила як це виправити й чому це критично важливо для справедливості.

Вірменський президент Ваагн Хачатурян 4 квітня підписав закон про початок вступу Вірменії до Європейського Союзу.

На засіданні 4 квітня уряд Норвегії затвердив збільшення допомоги Україні у 2025 році до 85 мільярдів крон ($7,8 млрд).

Колишньому розвіднику Роману Червінському продовжили запобіжний захід, однак частково пом’якшили його: чоловікові дозволили зняти електронний браслет, а також повернули закордонний паспорт.