Латвія знову запроваджує військовий призов, щоб стримати РФ від вторгнення в Європу, – МЗС

Джерело: The Telegraph

Міністр закордонних справ Латвії Кріш’яніс Каріньш повідомив, що країна знову запровадила військову службу, щоб стримати Росію від вторгнення в Європу.

Обов’язкова служба набула чинності на початку січня 2024 року.

“Ми повторно запровадили призов. Ми використовуємо це, щоб збільшити розмір нашого активного резерву”, — сказав Каріньш.

Відтак усі громадяни чоловічої статі віком від 18 до 27 років повинні будуть пройти рік служби, включно з тими, хто проживає за кордоном.

Ті, хто відмовляється служити, можуть бути оштрафовані або ув’язнені, хоча будуть застосовуватися деякі винятки, зокрема для тих, хто має проблеми зі здоров’ям, одиноких батьків і осіб із подвійним громадянством, які вже служили за кордоном.

У Латвії призовники отримають місячну зарплату до 300 євро і будуть розміщені в армійських казармах. Їм буде дозволено взяти відпустку до одного місяця.

Каріньш сказав, що їх “включать у професійні підрозділи”, щоб вони навчилися необхідним навичкам і переконалися, що вони “повністю споряджені” для бою.

План Латвії полягає в тому, щоб мати боєздатні сили з 61 000 військовослужбовців, розділених між чинними військами та резервними частинами.

“Ми повинні бути в такому стані готовності, щоб російські генерали та російські політичні класи чітко бачили, що напрямок Європи є забороненим”, – сказав міністр закордонних справ Латвії.

Він також додав, що навіть після перемоги України у війні Росія все ще залишатиметься загрозою для Європи.

“Уявіть собі позитивний результат української війни – всю українську територію звільнено, і війна закінчується. Але в той день Росія все ще залишається загрозою”, – сказав Каріньш. 

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.