Лідер Південної Кореї наближається до імпічменту після спроби впровадження воєнного стану
Джерело: The Washington Post
У Південній Кореї шість опозиційних партій у середу заявили про вимогу піти з посади президента Юна Сук Йоля. Це сталося після того, як він спробував запровадити воєнний стан в країні.
Як повідомляє джерело, ймовірно, що законодавчий орган буде поданий у четвер. Тобто законодавці можуть проголосувати вже у п’ятницю.
“Здається очевидним, що президент Юн тепер, швидше за все піде у відставку всередині свого терміну”,– прокоментував ситуацію Пак Сон Мінь. Також він назвав рішення президента “політичним самогубством”.
У ніч на середу, менш ніж через шість годин після введення воєнного стану, Юн скасував свою декларацію про введення надзвичайного воєнного стану. За його словами, це мало припинити “антидержавну” діяльність у Національній асамблеї.
- Північна Корея передала Росії приблизно 50 самохідних артилерійських установок та 20 модернізованих реактивних систем залпового вогню.
Лідер “Європейської солідарності” Петро Порошенко звернувся до Міністерства оборони, закликавши спільно боротися за повернення військового податку на доходи бригадам ЗСУ.
4 грудня Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду підтвердила арешт майна головної лікарки Хмельницької обласної МСЕК Тетяни Крупи.
Шість провідних новинних медіакомпаній Канади подали позов проти OpenAI через неналежне використання захищених авторським правом матеріалів.
Президент Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні розповів про підготовку санкцій у звʼязку з діями грузинської влади.
Шериф округу Гіллсборо в штаті Флорида Чад Хроністер, якого новообраний президент США Дональд Трамп номінував на керівника Управління боротьби з наркотиками, відмовився від цієї посади, зіславшись на зайнятість.