Лідери Західної Африки розробляють план військового втручання в Нігер

Джерело: Reuters

В п’ятницю, 4 серпня, лідер Економічного співтовариства країн Західної Африки (ЕКОВАС) заявив, що керівники товариства склали план можливого військового втручання, щоб припинити минулотижневий переворот у Нігері.

“Усі елементи, які будуть включені в будь-яке можливе втручання, були розроблені тут, включаючи необхідні ресурси, те, як і коли ми збираємося розгорнути сили”, – заявив комісар ЕКОВАС з політичних питань, миру та безпеки Абдель-Фатау Муса.

ЕКОВАС вже ввело санкції проти Нігеру та заявило, що може дозволити застосування сили, якщо лідери перевороту не відновлять владу обраного президента Мохамеда Базума до неділі.

Організація з 15 членів направила делегацію до Нігеру в четвер, 3 серпня, щоб знайти “полюбовне рішення”, але зустріч в аеропорту з представниками хунти була безрезультатна.

“Ми хочемо, щоб дипломатія працювала, і ми хочемо, щоб це повідомлення було чітко передано їм, що ми даємо їм усі можливості змінити те, що вони зробили”, – сказав Абдель-Фатау Муса.

Станом на 28 травня Сили оборони півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад армії РФ та техніку противника.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 20.00 28 травня щодо російського вторгнення. Кількість бойових зіткнень зросла до 108. На даний час бої ще тривають на 18 ділянках. Найбільш напруженою ситуація залишається на Покровському напрямку. Сили оборони стримують натиск і дають рішучу відсіч  загарбникам.

28 травня у Києві працівники ДБР затримали ексначальника Одеського обласного ТЦК та СП Євгена Борисова після того, як за нього внесли заставу у сумі 12 млн гривень за попереднім обвинуваченням.

США спільно з союзниками готові посилити санкції та експортний контроль, щоб запобігти китайсько-російській торгівлі, що загрожує їхній безпеці на тлі триваючої російсько-української війни, заявив заступник радника з питань національної безпеки США з питань міжнародної економіки Дейліп Сінгх.

У четвер, 23 травня, помер режисер-документаліст Морган Сперлок. Номінант на премію “Оскар” пішов з життя через рак.