«Путін підживлює своєю пропагандою перевороти в Африці», – Жозеп Боррель про вплив РФ в Африці

Джерело: блог Жозепа Борреля на сайті Дипломатичної служби Європейського Союзу.

Верховний представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що президент Росії Володимир Путін “підживлює” своєю пропагандою державні перевороти в Африці з метою отримання вигоди.

У відповідь на звинувачення у втручанні ЄС у переворот у Нігері, Жозеп Боррель заявив, що “єдине втручання, про яке ми можемо говорити сьогодні – це втручання військових для усунення демократично обраних президентів і втручання імперіалістичної Росії, яка хоче використовувати ці африканські режими як пішаків у своїй глобальній шаховій грі”.

Верховний представник ЄС нагадав, що за останні 33 роки в Африці відбулося 32 військові перевороти.

За його словами, протягом багатьох років “Путін підживлює ці державні перевороти своєю брехливою пропагандою і наживається на встановленні військових режимів за допомогою своїх приватних збройних формувань, які грабують багатства регіону”.

Крім того, Жозеп Боррель зазначив, що шлях військової диктатури загрожує безпеці та економічно-соціальному розвитку регіону.

“Грандіозні обіцянки Росії щодо економіки ніколи не справджуються, а факти говорять самі за себе, коли мовиться про безпеку: в Малі з приходом ПВК “Вагнер” почастішали терористичні атаки та побори з населення“, – підкреслив Боррель.

Він також додав, що настав час зупинити цей “небезпечний дрейф для народів Сахелю і сусідніх країн”.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.