Лісникам, які незаконними рубками завдали 2,2 млн грн збитків, загрожує до 12 років тюрми
Джерело: Державне бюро розслідувань
Лісникам із Буковини, які незаконними рубками завдали державі збитків на 2,2 млн гривень, загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо лісничого та старшого майстра Берегометського лісомисливського господарства на Буковині. Через їх протиправні дії державі завдано збитків на 2,2 млн грн.
Обвинувальні акти направлені до суду.
У квітні 2022 році лісничий організував злочинну групу для незаконної вирубки лісу. До групи увійшли старший майстер лісу та двоє цивільних, розслідування щодо яких виділено в окреме провадження. Один із них повністю визнає свою вину, ще одного оголошено у розшук.
Старший майстер під час проведення вирубок лісу свідомо вказував у документах менший обсяг зрубаної деревини, аби надалі “нажитися” на надлишку.
Незаконні кубометри вони оформлювали на приватну фірму, власницею якої є сестра одного із фігурантів провадження. Також спільники виготовляли фіктивні товарно-супровідні документи. Отримані від продажу деревини гроші лісничий розподіляв між усіма учасниками схеми.
Для легалізації незаконно отриманого доходу чоловік придбав нову елітну автівку, яку зареєстрував на дальню родичку. Наразі на це авто та інше майно фігурантів накладено арешти для відшкодування завданих державі збитків.
Загалом, зловмисники незаконно зрубали понад 200 дерев, серед яких були ялини, ялиці та бук.
Після початку розслідування фігурантів звільнено з посад.
Експрацівники лісової галузі обвинувачуються у перевищенні службових повноважень, службовому підробленні, незаконній рубці лісу, збуті незаконно зрубаних дерев, заволодінні чужим майном та зловживанні службовим становищем (ч. 3 ст. 365, ч. 2 ст. 366, ч. 4 ст. 246, ч. 5 ст. 191, ч. 5 ст. 191 КК України).
Екслісничий додатково підозрюється у привласненні майна шляхом зловживання службовим становищем, легалізації доходів та у грубому порушенні законодавства про працю (ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 209, ч. 2 ст. 172 КК України).
Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна.
- Перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко під час конференції United for Justis.United for Nature заявила, що від початку повномасштабного вторгнення Росія вчинила 2500 екологічних злочинів в Україні.
- Наслідки повномасштабної війни можуть бути відчутними й для майбутніх поколінь. Військові дії призводять до погіршення стану екосистем та природних ресурсів навіть після їх припинення, впливаючи на добробут держави й суспільства.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.