Лісникам, які незаконними рубками завдали 2,2 млн грн збитків, загрожує до 12 років тюрми

Джерело: Державне бюро розслідувань
Лісникам із Буковини, які незаконними рубками завдали державі збитків на 2,2 млн гривень, загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо лісничого та старшого майстра Берегометського лісомисливського господарства на Буковині. Через їх протиправні дії державі завдано збитків на 2,2 млн грн.
Обвинувальні акти направлені до суду.
У квітні 2022 році лісничий організував злочинну групу для незаконної вирубки лісу. До групи увійшли старший майстер лісу та двоє цивільних, розслідування щодо яких виділено в окреме провадження. Один із них повністю визнає свою вину, ще одного оголошено у розшук.
Старший майстер під час проведення вирубок лісу свідомо вказував у документах менший обсяг зрубаної деревини, аби надалі “нажитися” на надлишку.
Незаконні кубометри вони оформлювали на приватну фірму, власницею якої є сестра одного із фігурантів провадження. Також спільники виготовляли фіктивні товарно-супровідні документи. Отримані від продажу деревини гроші лісничий розподіляв між усіма учасниками схеми.
Для легалізації незаконно отриманого доходу чоловік придбав нову елітну автівку, яку зареєстрував на дальню родичку. Наразі на це авто та інше майно фігурантів накладено арешти для відшкодування завданих державі збитків.
Загалом, зловмисники незаконно зрубали понад 200 дерев, серед яких були ялини, ялиці та бук.

Зображення: ДБР
Після початку розслідування фігурантів звільнено з посад.
Експрацівники лісової галузі обвинувачуються у перевищенні службових повноважень, службовому підробленні, незаконній рубці лісу, збуті незаконно зрубаних дерев, заволодінні чужим майном та зловживанні службовим становищем (ч. 3 ст. 365, ч. 2 ст. 366, ч. 4 ст. 246, ч. 5 ст. 191, ч. 5 ст. 191 КК України).
Екслісничий додатково підозрюється у привласненні майна шляхом зловживання службовим становищем, легалізації доходів та у грубому порушенні законодавства про працю (ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 209, ч. 2 ст. 172 КК України).
Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна.
- Перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко під час конференції United for Justis.United for Nature заявила, що від початку повномасштабного вторгнення Росія вчинила 2500 екологічних злочинів в Україні.
- Наслідки повномасштабної війни можуть бути відчутними й для майбутніх поколінь. Військові дії призводять до погіршення стану екосистем та природних ресурсів навіть після їх припинення, впливаючи на добробут держави й суспільства.
У Росії планують повернути до шкільної системи оцінки за поведінку, як це було в радянську епоху. Міносвіти РФ вже готує відповідний законопроєкт, повідомив очільник відомства Сергій Кравцов.
22 квітня американська автомобільна компанія Tesla повідомила про різке падіння прибутку у першому кварталі 2025 року, а також попередила про невизначеність у прогнозах на майбутнє.
Кабінет Міністрів затвердив розроблений Міністерством оборони у співпраці з Офісом президента порядок створення і функціонування Центрів підготовки громадян до національного спротиву, що визначає порядок створення та функціонування Центрів, встановлює засади їх діяльності.
22 квітня Федеральний суд США ухвалив рішення на користь Voice of America у двох судових позовах, котрі оскаржували спроби адміністрації Дональда Трампа припинити діяльність мовника. Як повідомив директор VOA Майкл Абрамовіц, суддя Ройс Ламберт визнав, що ліквідація або створення державного агентства є виключною компетенцією Конгресу, а не виконавчої влади.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 22 квітня. З початку доби відбулося 118 бойових зіткнень. Росіяни завдали 83 авіаційні удари, скинувши 170 КАБ. Крім того, застосували 1159 дронів-камікадзе, та здійснили 4231 обстріл населених пунктів та позицій наших військ.