Літаки повинні літати повільніше, щоб зменшити викиди у повітря, – дослідження
Джерело: The Intependent
Нове дослідження, проведене Кембриджським університетом, засвідчило, що літаки мають збільшити час польоту та летіти повільніше, щоб зменшити викиди.
Згідно з результатами дослідження, зараз авіація сприяє збільшенню темпів глобального потепління приблизно на 4%, тоді як 2,5% з них припадає виключно на глобальні викиди CO2.
Також в університеті вважають, що за теперішніх галузевих стандартів авіація досі значно відстає від виконання зобов’язань урядів та організацій по всьому світу, щоб досягти нульового рівня викидів до 2050 року.
“В аналізі визначено чотири реалістичні цілі, яких необхідно досягти до 2030 року, щоб полегшити виконання зобов’язань до 2050 року, в тому числі подальші дослідження щодо уникнення хмар, які створюють літаки, краща співпраця між урядами і промисловістю, створення стійкішого палива і експерименти з новими технологіями”, – йдеться в матеріалі.
Своєю чергою, в університеті запропонували “сміливий захід”, щоб спробувати зменшити спалювання палива, збільшивши час польоту, але водночас летіти трохи повільніше, ніж за звичайними маршрутами.
Дослідження свідчить, що зменшення швидкості польоту приблизно на 15% зменшить витрати палива на 5 – 7%. Ймовірно, у майбутньому доведеться розробляти літаки для польотів на менших швидкостях, щоб зробити цю зміну досяжною.
“Зворотною стороною цього стануть пасажири, оскільки їхня подорож трансатлантичним рейсом збільшиться приблизно на 50 хвилин, що потенційно може негативно вплинути на продуктивність авіакомпаній і на бажання пасажирів бронювати ще довші рейси. Однак у звіті зазначається, що збільшення часу польоту може бути компенсоване кращою організацією роботи аеропортів, зокрема, скороченням часу очікування”, – пише агенція.
Окрім того, науковці запропонували прискорити будівництво нових літаків, щоб старі можна було вивести з експлуатації. У такий спосіб кількість літаків стане більшою, що забезпечить використання авіаперевізників для виконання рейсів, для яких вони були призначені.
За словами професора, директора університетської лабораторії Віттла Роба Міллера, ці сміливі заходи нині не впроваджуються через те, що вони вимагають “зміни всього системного процесу”.
“Авіакомпанії не можуть зробити це самотужки, так само як і виробники чи аеропорти. Це не тому, що хтось не хоче, просто складність системи робить це дуже важким завданням”, – пояснив він.
- Результати нового дослідження, проведеного канадськими вченими із Західного Університету, засвідчили, що відеоігри роблять мозок значно молодшим, тоді як фізичні навантаження ніяк не впливають на роботу мозку.
13 лютого президент США Дональд Трамп повідомив про зустріч представників США, України та Росії у межах Мюнхенської безпекової конференції.
На річці Інгулець на Херсонщині пʼятеро дітей провалилися під кригу, зокрема дівчина, котра кинулася на допомогу. Двох вдалося врятувати одразу, ще трьох шукають водолази ДСНС.
В Росії “будуть раді вітати” президента США Дональда Трампа на святкуванні 9 травня, якщо він вирішить приїхати, заявив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.
Президент Володимир Зеленський заявив главі США Дональду Трампу під час телефонної розмови 12 лютого, що лідер Кремля Володимир Путін лише вдає, що хоче домовитися про мирну угоду, тому що він “боїться вас”, — повідомили Axios український посадовець та три інших джерела, обізнані про розмову.
У Львівській області 50-річна жінка під час святкового застілля вбила знайомого.