Лондон уперше вилучив заморожені активи російського мільярдера

Джерело: Bloomberg

Британське агентство боротьби зі злочинністю (NCA) домоглося конфіскації підсанкційних коштів російського мільярдера Петра Авена у розмірі 780 тисяч фунтів (близько 925 тисяч євро).

Кошти вилучено відповідно до закону про доходи від злочинної діяльності.

Як зазначається, керуючий активами Авена Стівен Гейтер погодився передати гроші владі Великої Британії для завершення розслідування щодо ухилення від санкцій. Відповідну угоду між NCA та Гейтером суд схвалив раніше того ж дня.

Кошти на рахунках у банках HSBC та Monzo, конфіскували після того, як дружина Авена та його команда визнали, що ці гроші були або “майном, яке підлягає поверненню”, або “призначені для використання у протиправних діях”.

Ці кошти не були зареєстровані на ім’я Авена, однак, належали йому, тому їх заморозили у 2022 році через британські санкції, запроваджені за його підтримку російської влади після вторгнення РФ в Україну.

Крім того, в особняку Авена за межами Лондона також конфіскували тисячі фунтів стерлінгів готівкою, відповідно до закону про “доходи, отримані злочинним шляхом”.

Водночас мільярдер досі домагається скасування санкцій, запроваджених проти нього у Великій Британії.

Зауважимо, у 2023 році Міністерство фінансів США запровадило нові санкції проти чотирьох росіян, пов’язаних із російським фінансово-інвестиційним консорціумом “Альфа Груп”.

У міністерстві фінансів заявили, що проти чотирьох осіб, які входили до наглядової ради “Альфа Груп”, – Петра Олеговича Авена, Михайла Маратовича Фрідмана, Германа Борисовича Хана та Олексія Вікторовича Кузьмічова – запроваджено санкції фінансових органів країни.

Водночас 10 квітня суд Європейського Союзу постановив виключити російських мільярдерів Михайла Фрідмана та Петра Авена зі списку осіб, які підпадають під санкції ЄС, запроваджені у відповідь на російське повномасштабне вторгнення.

Своєю чергою, Латвія оскаржила рішення суду Європейського Союзу про скасування санкцій, накладених на російського мільярдера Михайла Фрідмана та його бізнес-партнера Петра Авена.

Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що де-юре визнання російського контролю над Кримом може стати “бомбою уповільненої дії”.

У 2025 році Україна очікує понад 39 мільярдів доларів бюджетної підтримки. Надходження цих коштів підтверджено партнерами.

У Києві жінка танцювала на балконі житлового комплексу під російську музику в День жалоби за загиблими внаслідок російського нападу 24 квітня. Її притягнули до адміністративної відповідальності.

У застосунку “Армія+” запустили новий навчальний курс про фінансову грамотність для військових.

Уряд Китаю розглядає можливість призупинення дії 125% тарифу на деякі види американського імпорту, оскільки економічні витрати від торговельної війни “око за око” значно впливають на певні галузі промисловості.