Липень 2023 року визнали найспекотнішим місяцем на планеті за всю історію спостережень

Джерело: CNN

Цей місяць є найспекотнішим на планеті за всю історію спостережень – приблизно за 120 000 років.

Вчені з двох кліматичних органів повідомили ще до кінця липня, що цей місяць стане найспекотнішим на планеті.

Липнева спека вже була настільки екстремальною, що “практично напевно” цей місяць поб’є рекорди “зі значним відривом”, – йдеться в опублікованому в четвер, 27 липня, звіті Служби зміни клімату Copernicus та Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО).

Дані, які використовуються для відстеження цих записів, сягають 1940 року, але багато вчених кажуть, що майже напевно, що ці температури є найтеплішими на планеті за останні 120 000 років, враховуючи те, що ми знаємо з кліматичних даних за тисячоліття.

“Це найспекотніші температури в історії людства”, – сказала Саманта Берджесс, заступник директора Copernicus.

Людські втрати від спеки – дуже великі, оскільки температура піднялася вище 50 градусів за Цельсієм у деяких частинах планети.

У Середземному морі понад 40 осіб загинули через лісові пожежі, які вирують у регіоні, викликані високою температурою. В Азії тривалі хвилі сильної спеки забирають життя та загрожують продовольчій безпеці.

Фото: CNN

За словами Берджесс, зміна клімату, спричинена діяльністю людини, є головною рушійною силою цієї надзвичайної спеки. 

“Глобальна температура повітря прямо пропорційна концентрації парникових газів в атмосфері”.

Згідно з Copernicus, минулий місяць також був найспекотнішим червнем за всю історію спостережень – із “суттєвим відривом”.

Потім у липні світ пережив найспекотніший день за всю історію спостережень. Згідно з даними Copernicus, 6 липня середня глобальна температура піднялася до 17,08 градусів за Цельсієм, побивши попередній температурний рекорд у 16,8 градуса за Цельсієм, встановлений у серпні 2016 року.

З 3 липня кожен день був спекотнішим за рекорд 2016 року.

Фото: CNN

Тепло в океані також досягає рекордного рівня. У середині травня температура поверхні океану досягла “безпрецедентного рівня” для цієї пори року.

Петтері Таалас, очільник ВМО, сказав, що екстремальна погода в липні розкриває “сувору реальність зміни клімату”.

“Необхідність скоротити викиди парникових газів актуальна як ніколи. Кліматичні дії – це не розкіш, а необхідність”, – пояснив він.

Кабмін України ухвалив рішення автоматично продовжити чинні бронювання через російську кібератаку на державні реєстри.

Вулкан Кілауеа на Гавайських островах, США, який вважається одним із наймолодших у світі, почав активно викидати лаву після серії землетрусів під його вершиною.

Фактичний лідер Сирії Ахмед аль-Шараа уклав угоду з повстанськими угрупованнями про їх розпуск та об’єднання усіх під керівництвом міністерства оборони. 

Велика Британія не готова прийняти дружину Башара Асада, якщо вона захоче повернутися в країну, заявили в Міністерстві закордонних справ країни.

Обраний президент США Дональд Трамп виступив за те, щоб TikTok продовжував працювати в Сполучених Штатах принаймні на деякий час, зауваживши що він отримав мільярди переглядів на цій платформі під час своєї президентської кампанії.