Липень 2023 року визнали найспекотнішим місяцем на планеті за всю історію спостережень

Джерело: CNN

Цей місяць є найспекотнішим на планеті за всю історію спостережень – приблизно за 120 000 років.

Вчені з двох кліматичних органів повідомили ще до кінця липня, що цей місяць стане найспекотнішим на планеті.

Липнева спека вже була настільки екстремальною, що “практично напевно” цей місяць поб’є рекорди “зі значним відривом”, – йдеться в опублікованому в четвер, 27 липня, звіті Служби зміни клімату Copernicus та Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО).

Дані, які використовуються для відстеження цих записів, сягають 1940 року, але багато вчених кажуть, що майже напевно, що ці температури є найтеплішими на планеті за останні 120 000 років, враховуючи те, що ми знаємо з кліматичних даних за тисячоліття.

“Це найспекотніші температури в історії людства”, – сказала Саманта Берджесс, заступник директора Copernicus.

Людські втрати від спеки – дуже великі, оскільки температура піднялася вище 50 градусів за Цельсієм у деяких частинах планети.

У Середземному морі понад 40 осіб загинули через лісові пожежі, які вирують у регіоні, викликані високою температурою. В Азії тривалі хвилі сильної спеки забирають життя та загрожують продовольчій безпеці.

Фото: CNN

За словами Берджесс, зміна клімату, спричинена діяльністю людини, є головною рушійною силою цієї надзвичайної спеки. 

“Глобальна температура повітря прямо пропорційна концентрації парникових газів в атмосфері”.

Згідно з Copernicus, минулий місяць також був найспекотнішим червнем за всю історію спостережень – із “суттєвим відривом”.

Потім у липні світ пережив найспекотніший день за всю історію спостережень. Згідно з даними Copernicus, 6 липня середня глобальна температура піднялася до 17,08 градусів за Цельсієм, побивши попередній температурний рекорд у 16,8 градуса за Цельсієм, встановлений у серпні 2016 року.

З 3 липня кожен день був спекотнішим за рекорд 2016 року.

Фото: CNN

Тепло в океані також досягає рекордного рівня. У середині травня температура поверхні океану досягла “безпрецедентного рівня” для цієї пори року.

Петтері Таалас, очільник ВМО, сказав, що екстремальна погода в липні розкриває “сувору реальність зміни клімату”.

“Необхідність скоротити викиди парникових газів актуальна як ніколи. Кліматичні дії – це не розкіш, а необхідність”, – пояснив він.

Польща і Словаччина підпишуть угоду про співпрацю у виробництві боєприпасів в першій половині 2025 року, заявив міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш після зустрічі зі своїм словацьким колегою Робертом Калінаком.

У НЕК “Укренерго” повідомили, що в усіх регіонах України завтра, 23 листопада застосовуватимуть графіки відключення електроенергії. Діятиме одна черга відключень.

Міністерство із прав людини та справ споживачів Іспанії наклало штраф 107,8 млн євро на лоукостер Ryanair за зловживання.

Станом на 16:00 п’ятниці, 22 листопада, ворог 118 разів атакував позиції Сил оборони. Найбільша активність окупантів спостерігається на Покровському, Курахівському та Времівському напрямках. Наші захисники зупиняють ворога, тримають рубежі та руйнують плани росіян.

Міністерство оборони кодифікувало та допустило до використання у Силах оборони всюдихід-амфібію Argo Aurora.