Липневий саміт НАТО сконцентрується на допомозі Україні – Блінкен

Джерело: пресслужба Держдепартаменту США

19 червня Державний секретар США Ентоні Блінкен запевнив, що саміт Північноатлантичного альянсу, котрий відбудеться на початку липня у Вашингтоні, зосередиться на зміцненні допомоги Україні у довгостроковій перспективі.

На саміті союзники зосередяться на зміцненні довгострокового успіху України, який вона розвивала з першого дня, — зазначив Блінкен.

Він пояснив, що партнерам важливо переконатися, що Сили оборони отримають усе необхідне для зміцнення оборонних позицій на фронті та відсічі росіянам.

За минулі тижні США спільно з союзниками доклали зусиль для посилення підтримки України.

Якщо Путін думає, що може пережити Україну або будь-кого з нас, він помиляється. Наша допомога демонструє практичні результати, — країна може відбити російську агресію. У майбутньому ми хочемо переконатися, що Україна досягла успіху та міцно стоїть на ногах в економічній та військовій сферах, — додав Держсекретар США.

Блінкен наголосив, що липневий саміт НАТО сприятиме реалізації цих зусиль союзників.

13 червня глава НАТО Єнс Столтенберг запевнив у посиленні оборонної підтримки нашої держави на тлі триваючого вторгнення РФ.

Міністри оборони зустрілися для обговорення подій на фронті та нагальних потреб українського війська.

На саміті НАТО в липні ми посилимо нашу підтримку в довгостроковій перспективі, надсилаючи чітке повідомлення Москві, що росіяни не можуть перечекати нас, — заявив глава альянсу.

Столтенберг напередодні зустрічі закликав виділяти щонайменше 40 мільярдів євро на рік для фінансування військової допомоги Україні, аби зберегти необхідний рівень та гарантувати стабільні постачання.

Нещодавно він закликав союзників зробити дві речі: мобілізувати більше підтримки для Києва найближчими днями, та переконатися у спроможності створити міцнішу та надійнішу структуру для довготривалої підтримки, щоб продовжувати допомогу на більш передбачуваній основі.

Також генсек НАТО прокоментував наслідки зволікання з погодженням допомоги у Конгресі США, зазначивши, що питання озброєння має прямий вплив на ситуацію на полі бою.

Окрім того, Столтенберг заявив, що Альянс працює над тим, щоб надіслати більше систем ППО в Україну, додавши, що затримки з наданням такої допомоги шкодять зусиллям Києва протистояти нападам Росії.

Зауважимо, представники України та НАТО на засіданні, яке відбулось у Польщі, погодили план роботи для активізації пропозицій до Вашингтонського саміту Альянсу в липні цього року.

За оцінками аналітиків, в 2024 році спірні сірі зони на фронті становили від 500 метрів до двох кілометрів у глибину, утім, завдяки застосуванню дронів вони розширились до п’яти-семи кілометрів у деяких районах.

27 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна і США домовилися не враховувати вже надану допомогу у майбутній угоді про співпрацю щодо рідкісноземельних металів.

До кінця квітня 2025 року Чехія у межах своєї ініціативи спорядить Україні ще 400 тисяч великокаліберних боєприпасів, повідомила міністерка оборони Яна Чернохова.

27 квітня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Україна не повинна погоджуватися на пропозицію президента США Дональда Трампа поступитися територією в обмін на припинення вогню з Росією, оскільки це було б схоже на “капітуляцію”.

У Генштабі повідомили про завершення другого етапу проєкту з психологічної реабілітації та відновлення боєздатності військовослужбовців Сил оборони України за підтримки НАТО.