Лише за тиждень росіяни використали понад 50 «шахедів» та більш як 40 ракет – Зеленський

Джерело: Володимир Зеленський/Facebook

Президент Володимир Зеленський зазначив, що 3 березня весь день тривала рятувальна робота в Одесі, на місці влучання “шахеда” у житлову багатоповерхівку. Глава держави закликав міжнародних партнерів допомогти Україні знищити російський терор, підтримавши ЗСУ постачанням необхідних боєприпасів та посиленням ППО.

Зеленський повідомив, що на місці воєнного злочину росіян в Одесі діставали тіла дітей з-під завалів. Станом на цей час відомо про 12 загиблих, серед них пʼять дітей. Він висловив свої співчуття рідним і близьким.

Натомість пʼятьох осіб вдалося врятувати.

Водночас президент додав, що 3 березня російські війська вдарили по місту Курахове на Донеччині. Керованою авіабомбою, що влучила просто в дах одного з будинків, — без якоїсь іншої мети, окрім терору. У результаті атаки щонайменше 16 осіб поранені.

Зеленський наголосив, що загалом від початку лише цього тижня росіяни вже використали майже 400 керованих авіабомб, понад 50 “шахедів” та більш як 40 ракет.

І додав, що жодна держава в Європі не змогла б наодинці витримати такий тиск.

І саме тому важливо, щоб ми зараз усі були разом – кожен, хто цінує життя і хто не хоче, щоб цей терор прийшов додому до інших народів.

Він закликав реагувати на дії Росії усім лідерам, усім міжнародним організаціям, і реагувати жорстко.

Не хоче Путін ніякого миру – він хоче тільки війни та смерті. Йому все одно, кого вбивати. Головна мета – знищувати. Спочатку Україну та українців. А потім вас, шановні партнери. Тому це питання виживання – і не лише України, – щоб світ реагував на російське зло й тиснув – тиснув, бив у відповідь, — пояснив президент.

Водночас Зеленський наголосив, що Силам оборони тільки за цей тиждень вдалося збити сім російських військових літаків, — “саме тих, які скидають ці бомби та вбивають”. Зокрема від початку лютого Росія втратила 15 військових літаків. Глава держави визначив, що це правильна динаміка російських втрат.

Він додав, щобільше буде наших можливостей збивати російську авіацію, що далі на окупованій території ЗСУ знищуватимуть російську логістику, то більше українських життів буде врятовано.

Ця війна повинна стати безнадійною саме для Росії, саме для терористів. І вони повинні максимально відчути, що є сила, яка знищує тих, хто хоче знищувати життя. Ми здатні це забезпечити. Кожен із партнерів знає, що необхідно.

За словами Зеленського, головне – політична воля, щоб усе реалізувати, аби дати саме такий рівень постачання, який допоможе.

Попри значний дефіцит артилерії наші героїчні воїни стримують штурми й захищають позиції. Це надзвичайно складно. Це втрати. Це біль. Ми чекаємо постачання, яке життєво необхідне, чекаємо, зокрема, американського рішення. І підтримка справді потрібна.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.