Листи на бересті внесуть до списку документальної спадщини ЮНЕСКО «Пам’ять світу»

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України

Національна комісія Естонської Республіки у справах ЮНЕСКО подала спільну заявку до ЮНЕСКО від імені інституцій пам’яті Естонії, Латвії, Литви, Польщі та України щодо номінування листів на бересті, надісланих з Сибіру в 1940 – 1965 роках, до Списку документальної спадщини ЮНЕСКО “Пам’ять світу”.

Загалом до списку планують включити 148 документів 1940 – 1965 років, що зберігаються в 31 інституції пам’яті. Серед документів є листи на бересті, надіслані з Сибіру, та інші особисті матеріали, створені політв’язнями та депортованими.

Список ЮНЕСКО “Пам’ять світу” охоплює документальну спадщину світового значення. Перелік – найбільш знана частина ширшої програми “Пам’ять світу”. Вона зосереджена на стимулюванні співпраці між інституціями пам’яті, аби зберегти та залишити доступними документальну спадщину. Список містить 558 найменувань.

Зокрема, Список ЮНЕСКО “Пам’ять світу” містить п’ять елементів, пов’язаних з Україною: 

  • Документальна спадщина “Колекція єврейського музичного фольклору (1912 – 1947)”, подана Україною та внесена до Списку у 2005 році;
  • “Архіви Радзивіллів та Несвижська бібліотечна колекція”, подані спільно з Фінляндією, Литвою, Польщею, РФ та Білоруссю у 2008 році, та внесені до Списку у 2009 році;
  • “Акт Люблінської унії”, поданий Україною спільно з Польщею, Литвою, Білоруссю і Латвією у 2016 році, та внесений до Списку у 2017 році;
  • “Документальна спадщина, пов’язана з аварією на Чорнобильській АЕС”, подана Україною у 2016 році, та внесена до Списку у 2017 році;
  • “Документальна спадщина Бабиного Яру”, внесена до Списку у 2023 році.

 

У ЦДЗУ зауважили, що чергова пресконференція президента Володимира Зеленського вкотре продемонструвала небажання глави держави обговорювати найбільш нагальне для українського суспільства питання. Попри одноголосне прохання військових та закону.

Голлівудський актор Джонні Депп приїхав до Турина, щоб зняти в Італії сцени своєї другої режисерської роботи “Моді” (Modі) про життя художника Амедео Модільяні на початку 20-го століття.

Лідер фракції “європейська Солідарність” Петро Порошенко наголосив, що відбудова у Львові Музею Шухевича, який зруйнував російський дрон, не може перетворюватись у тему для політичних чвар. 

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков прокоментував заяви про переговори, які нібито ведуться, про закриття кордону з Польщею.

Триває сімсот тридцять п’ята доба широкомасштабного вторгнення РФ в Україну. Протягом доби на фронті відбулось 79 бойових зіткнень між українськими захисниками та російськими окупантами.