Литва передала Україні нову партію електрогенераторів
Джерело: пресслужба Міністерства національної оборони Литви
Міністр національної оборони Литви Арвідас Анусаускас в п’ятницю, 17 листопада, заявив, що Литва надала нову партію військової підтримки Україні, у якій є генератори, ліжка і сухі пайки, необхідні українським солдатам на полі бою.
Зазначають, що передані Україні стаціонарні електрогенератори автоматично вмикають двигун при припиненні електропостачання від стаціонарних електромереж і вимикають його при відновленні електропостачання. При заповненому баку електрогенератор може безперервно працювати не менше 8 годин при повному навантаженні.
До того ж, ці електрогенератори захищені від впливу навколишнього середовища і можуть працювати при температурі від -30 ℃ до +40 ℃.
У міністерстві додають, що окрім передачі Україні військової техніки та обладнання, Литва активно навчає українських військових, забезпечує лікування та реабілітацію поранених українців, організовує консультації експертів та виділяє кошти міжнародним фондам підтримки України.
Литва також розробила довгостроковий план підтримки України на 200 мільйонів євро на 2024 – 2026 роки.
Загальна вартість підтримки, яку Литва вже надала Україні, становить понад 1 мільярд євро.
- 9 листопада на засіданні уряду Литви погодили виділення Україні 2 млн євро на ліквідацію соціальних наслідків повномасштабної війни з Росією.
- Міністерство оборони Литви оголосило про новий пакет військової підтримки Україні, що містить постачання двох пускових установок NASAMS, які країна придбала влітку.
- Європейський Союз має виділити більше коштів на підтримку України у своєму довгостроковому бюджеті та збільшити фінансування на військову логістику ЄС, заявила міністерка фінансів Литви Гінтаре Скайсте.
Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…
Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.
За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.