Литва спільно з Ісландією очолять коаліцію з розмінування України
Джерело: пресслужба Міноборони Литви
У межах коаліції “Рамштайн” підписали угоду про коаліцію з розмінування України на чолі з Литвою, до якої приєдналися 20 країн. У Брюсселі підписали Протокол про наміри щодо створення коаліції.
Литва очолить коаліцію з розмінування спільно з Ісландією. За словами міністра оборони Литви Арвідаса Анушаускаса, велика кількість країн, які приєдналися, підтверджує важливість цієї коаліції.
Перший важливий крок зроблено, і попереду нас чекає велика робота. Якщо ситуація з підготовкою бійців у сфері розмінування наразі задовільна, то потреба в техніці критична. У межах коаліції з розмінування Литва передасть українській армії бронетранспортери та виділить 1,2 мільйона євро у програму підтримки НАТО для України у сфері розмінування, – повідомив Анушаускас.
Також у Брюсселі підписали протоколи про наміри щодо інших коаліцій, які підтримують Україну. Литва приєдналася до артилерійської та коаліцій БпЛА.
Зокрема в артилерійській коаліції першим внеском країни будуть боєприпаси калібру 155 мм, тоді як у коаліції безпілотників — дрони та системи боротьби з безпілотниками. Крім усього цього, найближчим часом Литва спорядить в Україну ще одну партію зимової техніки.
Під час засідання Ради Україна-НАТО у Брюсселі, міністр закликав союзників допомогти Україні інтегруватися в структури Альянсу і модернізувати військовий потенціал.
Ми можемо і повинні зберегти політичну і практичну підтримку України з боку НАТО і так допомогти українській армії виграти війну, а також маємо домовитися про подальші кроки щодо членства України. Крім того, ми самі повинні якнайшвидше засвоїти уроки української війни, продовжувати зміцнювати наші армії та весь Альянс, – зазначив Анушаускас.
Зауважимо, 14 лютого міністр оборони України Рустем Умєров оголосив про початок 19-го засідання Контактної групи з питань оборони України. Цього разу засідання відбувається онлайн.
Довідка. Зустрічі у форматі “Рамштайн” (Ukraine Defense Contact Group) — дипломатичні зустрічі міністрів оборони кількох десятків країн світу, що відбуваються з метою синхронізації та прискорення надання зброї Україні для протистояння російському повномасштабному вторгненню та обговорення питань підтримки України після закінчення війни.
- На засіданні Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн” до ІТ-коаліції доєдналася ще одна країна – Нідерланди.
- 14 лютого держави-учасниці ІТ-коаліції завершили підписання Угоди про співпрацю. Учасниками стали Естонія та Люксембург як країни-лідери, а також Бельгія, Данія, Ісландія, Італія, Латвія, Литва, Нідерланди та Україна.
- Найближчою метою США є виробництво 155-мм артилерійських снарядів зі швидкістю 100 000 одиниць на місяць, аби допомогти Україні протистояти російському вторгненню.
- Україна виготовлятиме автономну зброю, яка керуватиметься штучним інтелектом.
Фестиваль DOCVILLE у м. Льовен скасував показ російського пропагандистського фільму “Russians at War” завдяки проактивним та швидким діям посольства України у Бельгії, наголосили у МЗС.
Правоохоронці завершили досудове розслідування щодо військовослужбовця однієї з частин, дислокованої на Сумщині. Підозрюваний привласнив прилади нічного бачення та бінокуляри загальною вартістю понад 4,5 млн гривень.
Оператори 413-го батальйону “Рейд” Сил безпілотних систем виявили та завдали точний удар по важкій вогнеметній системі залпового вогню ТОС-1А “Сонцепьок”, котру російські війська намагалися сховати в посадці за 25 км від лінії фронту.
Командування російської армії розглядало можливість тактичного ядерного удару по Україні восени 2022 року після низки поразок на фронті, внаслідок яких російські війська були змушені залишити спершу Харківську область, після чого — тікати з Херсону.
Російський військовий Ніколай Карташев, котрий потрапив у полон під Кремінною і нині вже зізнався у воєнних злочинах у Бучі, відкрито заявив про своє бажання повернутися на фронт, щоб “мститися” українцям.