Литва спільно з Ісландією очолять коаліцію з розмінування України
Джерело: пресслужба Міноборони Литви
У межах коаліції “Рамштайн” підписали угоду про коаліцію з розмінування України на чолі з Литвою, до якої приєдналися 20 країн. У Брюсселі підписали Протокол про наміри щодо створення коаліції.
Литва очолить коаліцію з розмінування спільно з Ісландією. За словами міністра оборони Литви Арвідаса Анушаускаса, велика кількість країн, які приєдналися, підтверджує важливість цієї коаліції.
Перший важливий крок зроблено, і попереду нас чекає велика робота. Якщо ситуація з підготовкою бійців у сфері розмінування наразі задовільна, то потреба в техніці критична. У межах коаліції з розмінування Литва передасть українській армії бронетранспортери та виділить 1,2 мільйона євро у програму підтримки НАТО для України у сфері розмінування, – повідомив Анушаускас.
Також у Брюсселі підписали протоколи про наміри щодо інших коаліцій, які підтримують Україну. Литва приєдналася до артилерійської та коаліцій БпЛА.
Зокрема в артилерійській коаліції першим внеском країни будуть боєприпаси калібру 155 мм, тоді як у коаліції безпілотників — дрони та системи боротьби з безпілотниками. Крім усього цього, найближчим часом Литва спорядить в Україну ще одну партію зимової техніки.
Під час засідання Ради Україна-НАТО у Брюсселі, міністр закликав союзників допомогти Україні інтегруватися в структури Альянсу і модернізувати військовий потенціал.
Ми можемо і повинні зберегти політичну і практичну підтримку України з боку НАТО і так допомогти українській армії виграти війну, а також маємо домовитися про подальші кроки щодо членства України. Крім того, ми самі повинні якнайшвидше засвоїти уроки української війни, продовжувати зміцнювати наші армії та весь Альянс, – зазначив Анушаускас.
Зауважимо, 14 лютого міністр оборони України Рустем Умєров оголосив про початок 19-го засідання Контактної групи з питань оборони України. Цього разу засідання відбувається онлайн.
Довідка. Зустрічі у форматі “Рамштайн” (Ukraine Defense Contact Group) — дипломатичні зустрічі міністрів оборони кількох десятків країн світу, що відбуваються з метою синхронізації та прискорення надання зброї Україні для протистояння російському повномасштабному вторгненню та обговорення питань підтримки України після закінчення війни.
- На засіданні Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн” до ІТ-коаліції доєдналася ще одна країна – Нідерланди.
- 14 лютого держави-учасниці ІТ-коаліції завершили підписання Угоди про співпрацю. Учасниками стали Естонія та Люксембург як країни-лідери, а також Бельгія, Данія, Ісландія, Італія, Латвія, Литва, Нідерланди та Україна.
- Найближчою метою США є виробництво 155-мм артилерійських снарядів зі швидкістю 100 000 одиниць на місяць, аби допомогти Україні протистояти російському вторгненню.
- Україна виготовлятиме автономну зброю, яка керуватиметься штучним інтелектом.
Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з Володимиром Зеленським, закликав Росію та Україну до 30-денного беззастережного припинення вогню і пообіцяв запровадити санкції у разі відмови.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 травня. Від початку цієї доби відбулося 154 бойових зіткнення.
Ввечері 8 травня президент Володимир Зеленський повідомив про телефонну розмову з главою США Дональдом Трампом, під час якої сторони обговорили ситуацію на фронті, перспективи миру та підписану нещодавно угоду про економічне партнерство між двома країнами.
8 травня президент Володимир Зеленський своїм указом надав звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка” полковнику Пархоменко Ігорю Валерійовичу.
У районі міста Ізюм Харківської області загинув 40-річний громадянин Великої Британії Кріс Гарретт, який займався розмінуванням територій.