Литва заморозила підсанкційні активи Росії та Білорусі на понад 103 млн євро
Джерело: Литовська служба розслідування фінансових злочинів (FNTT).
Загальна сума активів РФ та Білорусі, заморожених у Литві через міжнародні фінансові санкції проти цих країн, перевищила 103 мільйони євро.
Санкції застосовано до 16 юридичних та фізичних осіб. Відтак, це дев’ять компаній із Росії, а також шість юридичних осіб і одна фізична особа з Республіки Білорусь.
Загальна сума коштів, заморожених на рахунках російських компаній, становить понад 69,51 млн євро та 810 тисяч доларів.
Унаслідок обмежувальних заходів у зв’язку із ситуацією в Білорусі та причетністю РБ до агресії РФ проти України наразі заморожено кошти на рахунках шести юридичних осіб та однієї фізичної особи на загальну суму 23,71 мільйона євро та 7,68 мільйона доларів.
Крім того, у Литві заморозили понад 1,33 мільйона євро, понад 1,583 мільйона доларів і понад 215 тисяч рублів транзакцій, пов’язаних з особами, проти яких застосовано санкції ЄС.
За даними литовської Служби розслідування фінансових злочинів (FNTT), також спостерігається, що особи та організації, які потрапили під санкції, намагаються приховати справжнього бенефіціара через складні корпоративні організаційні структури.
- 20 липня після зустрічі глав МЗС у Брюсселі заступник міністра закордонних справ Польщі Павел Яблонський заявив, що підтримка України та держав-членів Європейського Союзу, котрі несуть витрати на тлі російської агресії, має фінансуватися Росією.
- СБУ відзвітувала про арешт “активів російських олігархів” на майже 190 млрд грн.
- 3 серпня Рада ЄС запровадила нові обмежувальні заходи проти Білорусі у зв’язку з повномасштабним вторгненням Росії на території України та у відповідь на участь Білорусі в збройній агресії.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.