Литва заморозила підсанкційні активи Росії та Білорусі на понад 103 млн євро
Джерело: Литовська служба розслідування фінансових злочинів (FNTT).
Загальна сума активів РФ та Білорусі, заморожених у Литві через міжнародні фінансові санкції проти цих країн, перевищила 103 мільйони євро.
Санкції застосовано до 16 юридичних та фізичних осіб. Відтак, це дев’ять компаній із Росії, а також шість юридичних осіб і одна фізична особа з Республіки Білорусь.
Загальна сума коштів, заморожених на рахунках російських компаній, становить понад 69,51 млн євро та 810 тисяч доларів.
Унаслідок обмежувальних заходів у зв’язку із ситуацією в Білорусі та причетністю РБ до агресії РФ проти України наразі заморожено кошти на рахунках шести юридичних осіб та однієї фізичної особи на загальну суму 23,71 мільйона євро та 7,68 мільйона доларів.
Крім того, у Литві заморозили понад 1,33 мільйона євро, понад 1,583 мільйона доларів і понад 215 тисяч рублів транзакцій, пов’язаних з особами, проти яких застосовано санкції ЄС.
За даними литовської Служби розслідування фінансових злочинів (FNTT), також спостерігається, що особи та організації, які потрапили під санкції, намагаються приховати справжнього бенефіціара через складні корпоративні організаційні структури.
- 20 липня після зустрічі глав МЗС у Брюсселі заступник міністра закордонних справ Польщі Павел Яблонський заявив, що підтримка України та держав-членів Європейського Союзу, котрі несуть витрати на тлі російської агресії, має фінансуватися Росією.
- СБУ відзвітувала про арешт “активів російських олігархів” на майже 190 млрд грн.
- 3 серпня Рада ЄС запровадила нові обмежувальні заходи проти Білорусі у зв’язку з повномасштабним вторгненням Росії на території України та у відповідь на участь Білорусі в збройній агресії.
15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.
15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.
Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.
15 травня Верховна Рада проголосувала у першому читанні за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” стосовно скасування візових вимог для іноземців та осіб без громадянства, які є гуманітарними працівниками та волонтерами, на період дії воєнного стану.
Верховна Рада 15 травня підтримала законопроєкт №10355, котрим пропонують зменшити розмір пенсій для осіб, засуджених за злочини проти національної безпеки України.