Литва заморозила підсанкційні активи Росії та Білорусі на понад 103 млн євро
Джерело: Литовська служба розслідування фінансових злочинів (FNTT).
Загальна сума активів РФ та Білорусі, заморожених у Литві через міжнародні фінансові санкції проти цих країн, перевищила 103 мільйони євро.
Санкції застосовано до 16 юридичних та фізичних осіб. Відтак, це дев’ять компаній із Росії, а також шість юридичних осіб і одна фізична особа з Республіки Білорусь.
Загальна сума коштів, заморожених на рахунках російських компаній, становить понад 69,51 млн євро та 810 тисяч доларів.
Унаслідок обмежувальних заходів у зв’язку із ситуацією в Білорусі та причетністю РБ до агресії РФ проти України наразі заморожено кошти на рахунках шести юридичних осіб та однієї фізичної особи на загальну суму 23,71 мільйона євро та 7,68 мільйона доларів.
Крім того, у Литві заморозили понад 1,33 мільйона євро, понад 1,583 мільйона доларів і понад 215 тисяч рублів транзакцій, пов’язаних з особами, проти яких застосовано санкції ЄС.
За даними литовської Служби розслідування фінансових злочинів (FNTT), також спостерігається, що особи та організації, які потрапили під санкції, намагаються приховати справжнього бенефіціара через складні корпоративні організаційні структури.
- 20 липня після зустрічі глав МЗС у Брюсселі заступник міністра закордонних справ Польщі Павел Яблонський заявив, що підтримка України та держав-членів Європейського Союзу, котрі несуть витрати на тлі російської агресії, має фінансуватися Росією.
- СБУ відзвітувала про арешт “активів російських олігархів” на майже 190 млрд грн.
- 3 серпня Рада ЄС запровадила нові обмежувальні заходи проти Білорусі у зв’язку з повномасштабним вторгненням Росії на території України та у відповідь на участь Білорусі в збройній агресії.
Після нічної атаки Росії на Україну міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що тиск має бути спрямований на Москву, а не на Київ.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія нібито готова до укладення мирної угоди, і тепер, за його словами, черга за Україною.
Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.
Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.
З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.