Литва збільшує витрати на оборону до 3,2% ВВП

Джерело: DW

Литва узгодила рішення збільшити оборонні витрати до 3,2% ВВП країни. За цим показником Литва вийшла на четверте місце в НАТО, зауважив голова литовського Міноборони Лаурінас Касчюнас.

Так, у 2024 році в оборону Литви інвестують додаткових 130 млн євро.

Додаткові кошти виділять, серед іншого, на розробку безпілотників, забезпечення військовослужбовців приладами нічного бачення та лазерними прицілами, а також закупівлю переносних ЗРК Piorun.

З початку роботи нинішнього уряду Литви витрати на оборону збільшилися з 1,1 млрд до 2,42 млрд євро, що “дозволило досягти суттєвого прориву в процесі модернізації армії”, пояснив Касчюнас.

Зауважимо, 26 червня президент Литви Гітанас Науседа повідомив, що країна виділить не менш 0,25% ВВП на підтримку безпеки та оборони України. Науседа акцентував, що Литва твердо стоятиме з Україною до перемоги над Росією.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.