Люди, які дотримувалися COVID-карантину, мають гірший психічний стан, – дослідження
Джерело: Euronews
Згідно з новим дослідженням в Уельсі, люди, які суворіше дотримувалися карантинних обмежень щодо COVID-19 під час пандемії, зараз мають гірше психічне здоров’я ніж інші.
Дослідники проаналізували поведінку близько 1700 людей в Уельсі під час карантину на основі їх характеру та психічного здоров’я після пандемії.
Вони виявили, що люди, які повідомили про дотримання обмежень щодо COVID-19, мали найменшу ймовірність повернутися до нормальної діяльності. Вони також частіше відчувають стрес, тривогу та депресію.
Учасникам пропонувалося відповісти на запитання про їхнє ставлення до COVID-19 та дії під час першої частини пандемії з березня по вересень 2020 року. Цей період включав багато обмежень громадського здоров’я на пересування та соціальні збори.
Дослідники також опитали 230 друзів або родичів тих, хто брав участь у дослідженні, щоб перевірити відповіді учасників.
Вони спостерігали за 850 учасниками та попросили їх повідомляти про свій рівень стресу та психічне здоров’я кожні два тижні з лютого по травень 2023 року.
Доктор Марлі Віллегерс з Інституту психології еліти (IPEP) Університету Бангора наголосив, що “не було жодної інформаційної кампанії, коли ми вийшли з пандемії, щоб допомогти всім безпечно перейти назад до нормального життя”.
“Без цього певні типи особистості зберегли поведінку, спрямовану на профілактику інфекцій і тривогу, що підриває їхнє психічне благополуччя”, — сказав Віллегерс у заяві.
Відповідно до Всесвітнього звіту про психічне здоров’я за 2022 рік, пандемія вплинула на психічне здоров’я людей різними способами.
- Згідно з новим дослідженням, пандемія Covid-19 могла вплинути на здоров’я мозку людей віком від 50 років і старших.
- Дослідження засвідчило, що дисбаланс грибків у кишківнику може сприяти надмірному запаленню у людей з важкою формою COVID-19 або тривалим COVID-19. Дослідили, що люди з важким захворюванням мали підвищений рівень грибка, який може активувати імунну систему та викликати довготривалі зміни.
- Згідно з результатами дослідження, лихоманка, озноб, втома і головний біль після вакцини проти COVID-19 можуть бути ознаками активного вироблення антитіл.
- На думку науковців, препарат, який використовується для лікування COVID-19, може бути пов’язаний з мутаціями вірусу. Зокрема Молнупіравір діє, викликаючи мутації в генетичній інформації вірусу, багато з яких вбивають або завдають шкоди вірусу, зменшуючи кількість COVID-19 в організмі.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.