Майно зрадників, бюджетні кошти та зв’язки з ОП — розслідування про медіа «Ми — Україна»

Джерело: Ярослав Железняк

Народний депутат від партії “Голос” Ярослав Железняк опублікував розслідування щодо медіа “Ми – Україна” і його зв’язків з Офісом президента.

“Нове медіа “Ми — Україна”, якого ще “вчора” не існувало, сьогодні отримує сотні мільйонів гривень із державного бюджету. А його власник – людина, яка не мала ані статків, ані досвіду в журналістиці. Однак за рік стала власником медіаімперії на рівні олігархів. Державні тендери, кошти енергокомпаній, підсанкційне майно – ось що стало фундаментом цілої мережі телеканалів та радіостанцій”, – зазначає нардеп.

Створення медіа

Телеканал “Ми — Україна” вийшов у ефір восени 2022 року. Колишній керівник інформаційної служби телеканалу “Україна 24” Юрій Сугак пояснив, що колишня команда телеканалу об’єдналась для створення нового проєкту.

В структурі власності новоствореного медіа достатньо багато відомих журналістів, однак їхня доля становить по 3,5%. Найбільшою ж часткою (майже 80%) володіє Ігор Петренко – політолог, який не був дотичним ні до телеканалу “Україна 24”, ні до журналістики загалом.

Петренко на початку вересня 2022 року купив компанію, перейменував її на “Ми – Україна”. Через 3 тижні до нього доєдналась команда медійників.

“Вже через 5 днів після запуску, 19 жовтня, збирається національна рада з питань телебачення і радіомовлення, яка видає супутникову ліцензію ТОВ “Ми – Україна”. Далі, буквально через 2 тижні, Нацрада видає “Ми – Україна” дозвіл на мовлення у вільному каналі у цифровому мультиплексі MX-2. Ще через 5 днів “Ми – Україна” отримує місце у “Єдиному марафоні”, – зауважує нардеп.

У жовтні 2023 компанія Ігоря Петренка запускає канал “Ми – Україна+”, а в лютому 2025 компанія засновує ще 2 нові медіа – “Ми — Україна FM” і “Медіапростір FM”.

Проаналізувавши статути новостворених компаній, команда Железняка зауважила, що рішення приймаються 2/3 голосів за ініціативою директора — Петренка, який має 79,5% власності.

Звідки гроші

Як з’ясував нардеп, звільненим журналістам медіагрупи Ріната Ахметова “Україна” не віддали обладнання.

“Деякі кримінальні справи того часу свідчать про те, що “Ми — Україна”, ймовірно, став “спадкоємцем” кількох каналів, які належали держзрадникам. Зокрема, “4 каналу” покійного колаборанта [Олексія] Ковальова та й телеканалу “Наш” проросійського політика Євгена Мураєва”

Новостворений канал в грудні 2022 року здобув перемогу в першому тендері на 7 мільйонів гривень. У 2023 році телеканал виграє тендери від “Єдиного телемарафону” на послуги програм та знімання серіалів на 173 мільйони гривень за рік. А в 2024 році перемагає на тендері на 190 мільйонів гривень.

“При чому і в 2023 і в 2024 “Ми — Україна” продає свої послуги “Єдиному марафону” значно дорожче, ніж інші канали-конкуренти”

З моменту заснування телеканалу, він отримав державних замовлень на майже 370 мільйонів гривень. Крім того, держпідприємства у сфері енергетики замовили послуги телеканалу на ще 30 мільйонів гривень.

Українська Правда“, як і джерела Ярослава Железняка, знайшли зв’язки між засновником “Ми — Україна” Ігорем Петриненком та Наталією Ларіончевою, яка за даними журналістів, опікувалася підготовкою до участі в телеефірах спікерів Офісу президента, а коли “команда Єрмака” зайшла на телеканал “Ми — Україна”, стала неформальною кураторкою цього медіаактиву.

“Ми робимо це відео тому, що в цьому році так само на фінансування телемарафону закладено 1,6 мільярда гривень. І знову, Офіс президента у березні-квітні цього року розподілить сотні мільйонів гривень, які могли йти на потреби перемоги. А підуть в тому числі на такий вже “рідний” їм телеканал”, – каже Железняк.

В’єтнамське порося, на ім’я Кабачок, був талісманом військових на фронті, але через небезпеку його відправили до притулку.

12 липня відзначають Всесвітній день бортпровідника, День різноколірних очей, День паперового пакета та Всесвітній день шашлику. Християни сьогодні вшановують мучеників Прокла та Іларія.

Джерело: Укргідрометцентр За даними синоптиків у суботу, 12 липня, частину областей накриють опади. Короткочасні опади…

Уночі 12 липня російські окупаційні війська масовано вдарили по українських містах ракетами і безпілотниками.

Українське довкілля зазнало масштабних руйнувань унаслідок повномасштабного вторгнення Росії – вже зафіксовано понад 9000 випадків екологічної шкоди. Про це повідомила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук під час Міжнародної конференції з питань відновлення України URC-2025, що завершилася в Римі.