Майновий комплекс із вертолітним майданчиком повернули для оборонних потреб
Джерело: Міноборони
Міністерство оборони повернуло у власність держави незаконно відчужений приватними особами майновий комплекс площею приблизно 1 700 кв. м, розташований на земельній ділянці площею понад 5 га в мальовничій місцевості на березі озера на Київщині.
Приватні особи, які мали адміністративний вплив, фінансові ресурси та депутатські повноваження, незаконно заволоділи ним у 2017 році та облаштували там центр відпочинку з вертолітним майданчиком і послугами організації полювання для заможних клієнтів, – мовиться у повідомленні.
Міноборони домоглося повернення цього майнового комплексу з незаконного володіння.
У відомстві зауважили, що випадки незаконного заволодіння державним майном — не поодинокі. Після розпаду Радянського Союзу на території України залишилося багато мисливських і риболовецьких господарств, власником яких відповідно до законодавства було визначено Міноборони. Ця нерухомість та землі привертали увагу осіб, що прагнули незаконно їх приватизувати.
За три роки Міністерству оборони вдалося повернути 14 об’єктів загальною площею понад 6 500 квадратних метрів і 800 гектарів землі в різних областях України. Під час війни такі об’єкти мають критичне значення для обороноздатності країни: вони стають базою для розміщення військових, техніки, а також для створення центрів підготовки та реабілітації, – повідомив заступник міністра оборони Дмитро Кліменков.
На сьогодні здійснено державну реєстрацію майнових прав на повернуті об’єкти, що забезпечить їх подальший правовий захист і використання виключно в інтересах оборони.
Також у власність Міноборони повернули земельні ділянки площею приблизно 2 га, розташовані близько до адміністративної межі міста Києва і мають приблизну вартість 80 млн грн.
Раніше ми повідомляли, що Вишнівецький палац, що на Тернопільщині, повернули у власність держави.
- У Верховному суді вдалося домогтися повернення державі земель оборони. У 2009 році 3 га військового полігону незаконно передали громадянам, тож оборонне відомство фактично позбавили права використовувати землі військового полігону за цільовим призначенням.
- У Хмельницькій області прокуратура повернула у власність держави 402 га лісу вартістю 5,5 мільярда гривень.
- Господарський суд Черкаської області зобов’язав Київську митрополію УПЦ МП повернути в державну власність об’єкт культурної спадщини національного значення – Успенський (Георгіївський) собор ХІІ століття.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.