Майже 60% українців одночасно довіряють і Зеленському, і Залужному – опитування КМІС
Джерело: КМІС
Згідно з результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), Головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному українці довіряють більше, ніж президенту Володимиру Зеленському, а одночасно їм разом – 59% респондентів. При цьому Збройні сили зберігають найбільшу довіру українців – 96%.
Як зазначається, якщо порівнювати результати з груднем 2022 року, то критичне ставлення до органів влади зростає. Зокрема опитування зафіксувало таке зниження довіри:
- до Верховної Ради – з 35% до 15%, недовіра зросла з 34% до 61%;
- до уряду довіра зменшилася з 52% до 26%, недовіра зросла з 19% до 44%;
- до СБУ – з 63% до 58%, не довіряють сьогодні 16%;
- до поліції – з 58% до 41%, недовіра зросла з 14% до 29%.
Президенту України нині довіряють 62% опитаних, не довіряють – 18%, тоді як торік у грудні 84% довіряли, а 5% – ні.
“Відповідно, якщо баланс довіри-недовіри у грудні 2022 року для президента становив +80%, то зараз він становить +42%. Тобто, з одного боку, бачимо суттєве зниження, але, з іншого боку, він лишається однозначно позитивним зі значним переважанням тих, хто довіряє президенту, порівняно з тими, хто йому не довіряє”, – пояснили аналітики.
Водночас вказано, що абсолютну довіру в суспільстві зберігають Збройні сили України – зараз, як і торік, їм довіряють 96%. Головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному довіряють 88%, не довіряють – 4%.

Фото: КМІС
Разом з цим, більшість українців – 59% – водночас довіряють і Володимиру Зеленському, і головкому ЗСУ.
“Частка українців, які мають поляризовані погляди, є досить невеликою. Так, лише 14% довіряють В.Залужному і при цьому не довіряють президенту, і лише 1% довіряють президенту, але не довіряють В. Залужному”, – зауважили соціологи.
За даними опитування, зберігається висока довіра до волонтерів – 84%, не довіряють лише 3%.
Примітно, що критика влади зросла у всіх регіонах, хоча більшість довіряє президенту. Абсолютна більшість в областях довіряє Залужному і волонтерам.

Фото: КМІС
Також результати опитування засвідчили значне зменшення довіри до судів і прокурорів – довіряють лише 12% і 9% відповідно.
Окрім того, значно втратили довіру українські ЗМІ – показники повернулися до рівня грудня 2021-го. За рік довіра знизилася з 57% до 29%, недовіра зросла з 14% до 40%.
Стабільно втрачає довіру суспільства і церква – між груднем 2022 року і груднем 2023-го знизилася з 44% до 38%.
- Згідно з опитуванням, українці найбільше довіряють президенту США Джо Байдену, президенту Польщі Анджею Дуді та президентці Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн.
В Японії заарештували трьох громадян Китаю, у валізах яких виявили 160 кілограмів живих раків-самітників, що перебувають під охороною.
Президент США Дональд Трамп обрав проект національної системи протиракетної оборони “Золотий купол” вартістю $175 мільярдів. Мета ініціативи – захистити Сполучені Штати від ракетних загроз з боку Китаю та Росії. Керівником програми призначили генерала Космічних військ США Майкла Гетлейна.
П’ятий президент України та лідер фракції “Європейська солідарність” Петро Порошенко запропонував чіткий план дій, як зупинити Росію.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не розглядатиме можливість тимчасового припинення вогню в рамках врегулювання війни в Україні.
На програму “Зимова підтримка”, відому в народі як “тисяча Зеленського”, витратили з резервного фонду держбюджету 5,5 мільярда гривень.