Майже 60% українців одночасно довіряють і Зеленському, і Залужному – опитування КМІС

Джерело: КМІС

Згідно з результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), Головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному українці довіряють більше, ніж президенту Володимиру Зеленському, а одночасно їм разом – 59% респондентів. При цьому Збройні сили зберігають найбільшу довіру українців – 96%.

Як зазначається, якщо порівнювати результати з груднем 2022 року, то критичне ставлення до органів влади зростає. Зокрема опитування зафіксувало таке зниження довіри:

  • до Верховної Ради – з 35% до 15%, недовіра зросла з 34% до 61%;
  • до уряду довіра зменшилася з 52% до 26%, недовіра зросла з 19% до 44%;
  • до СБУ – з 63% до 58%, не довіряють сьогодні 16%;
  • до поліції – з 58% до 41%, недовіра зросла з 14% до 29%.

Президенту України нині довіряють 62% опитаних, не довіряють – 18%, тоді як торік у грудні 84% довіряли, а 5% – ні.

“Відповідно, якщо баланс довіри-недовіри у грудні 2022 року для президента становив +80%, то зараз він становить +42%. Тобто, з одного боку, бачимо суттєве зниження, але, з іншого боку, він лишається однозначно позитивним зі значним переважанням тих, хто довіряє президенту, порівняно з тими, хто йому не довіряє”, – пояснили аналітики.

Водночас вказано, що абсолютну довіру в суспільстві зберігають Збройні сили України – зараз, як і торік, їм довіряють 96%. Головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному довіряють 88%, не довіряють – 4%.

Фото: КМІС

Разом з цим, більшість українців – 59% – водночас довіряють і Володимиру Зеленському, і головкому ЗСУ.

“Частка українців, які мають поляризовані погляди, є досить невеликою. Так, лише 14% довіряють В.Залужному і при цьому не довіряють президенту, і лише 1% довіряють президенту, але не довіряють В. Залужному”, – зауважили соціологи.

За даними опитування, зберігається висока довіра до волонтерів – 84%, не довіряють лише 3%.

Примітно, що критика влади зросла у всіх регіонах, хоча більшість довіряє президенту. Абсолютна більшість в областях довіряє Залужному і волонтерам.

Фото: КМІС

Також результати опитування засвідчили значне зменшення довіри до судів і прокурорів – довіряють лише 12% і 9% відповідно.

Окрім того, значно втратили довіру українські ЗМІ – показники повернулися до рівня грудня 2021-го. За рік довіра знизилася з 57% до 29%, недовіра зросла з 14% до 40%.

Стабільно втрачає довіру суспільства і церква – між груднем 2022 року і груднем 2023-го знизилася з 44% до 38%.

Американські нафтовидобувні компанії навряд чи повернуться до Росії після завершення війни РФ проти України через понесені збитки, заявив засновник Continental Resources Гарольд Гемм, еотрий фінансував передвиборчу кампанію президента США Дональда Трампа.

Швейцарія могла б направити в Україну до 200 миротворців, підтвердив Головнокомандувач армії Томас Зюслі.

23 лютого на форумі “Україна. Рік 2025”, відповідаючи на запитання журналістів, глава держави Володимир Зеленський заявив, що готовий залишити посаду президента, якщо це сприятиме встановленню миру або наблизить Україну до вступу в НАТО.

Коли російські війська стрімко зайшли в українські міста та села на початку 2022, більшість українців не встигли виїхати на підконтрольну територію. Відтак сотні тисяч громадян опинилися відірваними від нормального життя — без зв’язку й роботи, під постійним тиском окупантів, які продовжують вести тихий терор в окупації з викраденнями й стратами цивільних.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про ймовірний розстріл військовополонених десантників на Курському напрямку. Омбудсмен вже звернувся до ООН та Червоного Хреста.