Майже половина німців виступає за заборону правоекстремістською АдН

Джерело: Bild am Sonntag

Заборону партії “Альтернатива для Німеччини”, кору раніше визнало правоекстремістською Федеральне відомство з охорони конституції (BfV), підтримали б 48% німців, випливає з опублікованого опитування інституту Insa для Bild am Sonntag. Тоді як 37% респондентів виступили б проти такого рішення, ще 15% вагалися з відповіддю.

Згідно з тим самим опитуванням, 61% громадян ФРН вважають “Альтернативу для Німеччини” правоекстремістською партією. Не погодилися з такою ухвалою 31% опитаних.

Водночас учасники дослідження розійшлися на думці як заборона партії може вплинути на становище демократії в країні. Так, збитки для неї в цьому бачать 39% німців, тоді як 35% вважають, що це тільки піде їй на користь. Ще 16% не очікують від потенційної заборони АдН жодних наслідків.

2 травня Федеральне відомство з охорони конституції віднесло партію “Альтернатива для Німеччини” до правоекстремістських на федеральному рівні. Своє рішення спецслужба пояснила “екстремістським характером партії загалом, яка нехтує людською гідністю”. Зазначається, що відповідну оцінку відомство винесло “після інтенсивної та всебічної експертної перевірки”.

Виконувачка обов’язків міністра внутрішніх справ ФРН до формування нового уряду Ненсі Фезер назвала рішення “результатом всебічного та нейтрального аналізу, який викладено у 1100-сторінковому звіті”.

Після визнання “Альтернативи для Німеччини” екстремістською у ФРН розгорнулася дискусія про необхідність заборони партії. Цього вимагають, зокрема, лідери партії “зелених” та багато представників Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН), водночас у консервативному блоці ХДС/ХСС ставляться до цієї ідеї скептично.

На це зреагував очільник Держдепу США, який назвав федеральне відомство “шпигунським агентством”, яке “стежить за опозицією”, а визнання “АдН” правоекстремістським – “замаскованою тиранією” щодо “популярної партії”.

МЗС Німеччини прокоментувало допис Рубіо наголосивши, що це рішення – результат ретельного і незалежного розслідування.

Останнє слово буде за незалежними судами. Ми вивчили урок з нашої історії, що правий екстремізм потрібно зупиняти.

Довідка. Ультраправа партія “Альтернатива для Німеччини” (АдН), очолювана Алісою Вайдель, виступає проти постачання зброї в Україну і закликає до припинення санкцій проти Москви.

У Німеччині 23 лютого відбулися дострокові вибори до Бундестагу. ХДС/ХСС на чолі з Фрідріхом Мерцом отримав 28,5% голосів, СДП на чолі з Олафом Шольцом – 16,4%, партія “зелених” – 11,6%,  “Альтернатива для Німеччини” – 20,8%.

  • Співголова “Альтернативи для Німеччини” Аліса Вайдель заявила про бажання відновити відносини з Росією, назвавши її “великою державою”, закликавши до скасування санкцій.
  • У Німеччині відбулися масові протести проти правого екстремізму та співпраці партій з “Альтернативою для Німеччини” (AfD).

Громадські організації 1 липня влаштували у Кракові акцію біля приміщення колишнього Генерального консульства Росії.

1 липня Сили оборони України здійснили удар по території нафтопереробного заводу АТ “Саратоворгсинтез”, котрий забезпечує пальним російські військові підрозділи.

Рекордні температури червня 2025 року охопили Європу, спричинивши низку трагічних випадків та серйозні обмеження. Європейські країн вже запровадила червоний – найвищий рівень небезпеки.

Українська тенісистка Даяна Ястремська здобула сенсаційну перемогу над другою сіяною турніру Коко Гофф у першому раунді Вімблдону-2025. Поєдинок завершився з рахунком 7:6(3), 6:1 на користь українки.

1 липня Верховий Суд Польщі визнав дійсними вибори президента 2025 року. Відповідно обраним главою держави став Кароль Навроцький.