Майже половина українок, котрі виїхали до Польщі, не планують повертатися — опитування

Джерело: Rzecspospolita

Станом на сьогодні у Польщі проживає близько мільйона переселенців, переважно жінки з дітьми (плюс ще приблизно 1,5 мільйона українців, що оселилися у країні до повномасштабної війни).

Польське видання опублікувало результати опитування, згідно з яким майже 50% українок, що виїхали до Польщі, не планують повертатися, тоді як 42% мають намір переїхати до України.

Згідно з даними опитування, середній вік українок становить 44 роки. Серед них 83% мають вищу освіту, 53% приїхали з дітьми.

Водночас половина українців працює, решта мають проблеми з мовою. Так, 50% жінок працевлаштовані, зокрема 63% працюють безпосередньо у Польщі, тоді як 23% – дистанційно в Україні, і ще 8% – в інших країнах. Одначе, лише 30% працює за спеціальністю.

Також зауважується, що через два роки повномасштабної війни, розуміють польську мову близько 45% респондентів.

Окрім того, 47% українських дітей відвідують польські школи, тоді як 8% навчаються онлайн в українських школах, 27% – і у Польщі, і в Україні. Водночас 18% дітей ніде не навчається.

Також зазначається, що 42% переселенок мають намір повернутися в країну. Майже половина українок залишаються в Польщі назавжди або на деякий час. На запитання, що може змусити їх повернутися в Україну, найчастіше називали: закінчення війни (67%), добре оплачувану роботу в Україні (38%), ліквідацію корупції (31%), любов до України (31%), вищий рівень життя в Україні (28%), бажання жити і розвиватися в Україні (27%).

Варто нагадати, що уряд Польщі зможе підтримувати вимушених переселенців з України до вересня 2024 року, продовживши дію закону з березня ще на шість місяців. Після закінчення цього терміну правила зміняться.

Зауважимо, кожен п’ятий дорослий біженець з України, що перебувають у Польщі, є чоловіком. Це випливає з останніх даних дослідження, опублікованого Національним банком Польщі.

Раніше радник керівника Офісу президента України і колишній нардеп Сергій Лещенко закликав країни Європи зупинити допомогу українським переселенцям, аби спонукати тих повертатися додому.

Також президент України Володимир Зеленський нещодавно заявив, що гроші, які низка країн надають у вигляді соцдопомоги українським переселенцям, слід спрямувати до бюджету України, і щоб вже сама Україна їх розподіляла між цими людьми.

Спанієль Чарлі, який став талісманом і вірним другом для нацгвардійців на передовій, загинув.

Російська економіка перебуває у гіршому стані, ніж це подає офіційна статистика Кремля, мовиться у звіті Стокгольмського інституту перехідної економіки (SITE), підготовленому для міністрів фінансів ЄС. Хоча Росія заявляє про зростання ВВП на 4,3% у 2024 році, експерти SITE вважають ці цифри недостовірними через ймовірне заниження інфляції та приховані витрати на війну проти України.

На Закарпатті взяли під варту двох жителів Закарпаття, які намагалися організувати незаконне переправлення в Румунію військовозобов’язаної особи. Чоловіки є служителями московського патріархату. У разі доведення вини їм загрожує до 9 років ув’язнення.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що втрати росіян в Україні з початку 2025 року вже сягнули понад 177 тисяч солдатів.

Президент України Володимир Зеленський і глава Франції Еммануель Макрон не спілкуються через посольства – вони напряму дзвонять один одному через захищені лінії, WhatsApp або Signal.