Майже половина українок, котрі виїхали до Польщі, не планують повертатися — опитування
Джерело: Rzecspospolita
Станом на сьогодні у Польщі проживає близько мільйона переселенців, переважно жінки з дітьми (плюс ще приблизно 1,5 мільйона українців, що оселилися у країні до повномасштабної війни).
Польське видання опублікувало результати опитування, згідно з яким майже 50% українок, що виїхали до Польщі, не планують повертатися, тоді як 42% мають намір переїхати до України.
Згідно з даними опитування, середній вік українок становить 44 роки. Серед них 83% мають вищу освіту, 53% приїхали з дітьми.
Водночас половина українців працює, решта мають проблеми з мовою. Так, 50% жінок працевлаштовані, зокрема 63% працюють безпосередньо у Польщі, тоді як 23% – дистанційно в Україні, і ще 8% – в інших країнах. Одначе, лише 30% працює за спеціальністю.
Також зауважується, що через два роки повномасштабної війни, розуміють польську мову близько 45% респондентів.
Окрім того, 47% українських дітей відвідують польські школи, тоді як 8% навчаються онлайн в українських школах, 27% – і у Польщі, і в Україні. Водночас 18% дітей ніде не навчається.
Також зазначається, що 42% переселенок мають намір повернутися в країну. Майже половина українок залишаються в Польщі назавжди або на деякий час. На запитання, що може змусити їх повернутися в Україну, найчастіше називали: закінчення війни (67%), добре оплачувану роботу в Україні (38%), ліквідацію корупції (31%), любов до України (31%), вищий рівень життя в Україні (28%), бажання жити і розвиватися в Україні (27%).
Варто нагадати, що уряд Польщі зможе підтримувати вимушених переселенців з України до вересня 2024 року, продовживши дію закону з березня ще на шість місяців. Після закінчення цього терміну правила зміняться.
Зауважимо, кожен п’ятий дорослий біженець з України, що перебувають у Польщі, є чоловіком. Це випливає з останніх даних дослідження, опублікованого Національним банком Польщі.
Раніше радник керівника Офісу президента України і колишній нардеп Сергій Лещенко закликав країни Європи зупинити допомогу українським переселенцям, аби спонукати тих повертатися додому.
Також президент України Володимир Зеленський нещодавно заявив, що гроші, які низка країн надають у вигляді соцдопомоги українським переселенцям, слід спрямувати до бюджету України, і щоб вже сама Україна їх розподіляла між цими людьми.
- Україна проводить попередні переговори з офіційними особами ЄС стосовно майбутніх міграційних правил блоку, аби спробувати забезпечити повернення більшої кількості своїх громадян наступного року та зміцнити економіку, тоді як військові зусилля створюють величезне навантаження на ресурси, повідомили двоє дипломатів ЄС на умовах анонімності.
- Нідерландська партія BBB запропонувала відправляти українських громадян назад у ті частини країни, які не торкнулася повномасштабна війна.
- Перша леді України Олена Зеленська прокоментувала ситуацію з українцями, які вимушено виїхали до Європи через повномасштабне вторгнення РФ.
- Станом на 1 грудня у Литві проживає понад 86 тисяч українців, 52 тисячі з яких вважаються воєнними переселенцями і мають тимчасовий дозвіл на проживання на підставі тимчасового захисту.
- На Закарпатті за підтримки обласної організації Товариства Червоного Хреста України облаштували прихистки для вразливих категорій переселенців.
Так звані військові туристи їдуть в Україну, щоб самим поглянути на результат російсько-загарбницької війни. Такий тип туристичної індустрії називають “чорним туризмом”. В Україні близько десятка компаній пропонують подібні тури до Ірпеня.
30 листопада в Києві відбулося прощання зі старшим лейтенантом Павлом Ведибідою, відомим під позивним “Оболончик”. Герой загинув у стрілецькому бою біля Часового Яру 13 листопада 2024 року, захищаючи Батьківщину. Йому було 34 роки.
У Росії стався збій, який паралізував зв’язок та інтернет в країні. Хакери ІТ ARMY України завдали ворогові збитків на суму до 360 мільйонів доларів.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 30 листопада. З початку доби на цей час зафіксовано 153 боєзіткнення. Найбільше боєзіткнень на Курахівському і Покровському напрямку.
За словами командира третьої бригади Нацгвардії України Олексія Хільченка, російські війська готуються до наступу в Запорізькій області.