Майже половина українок, котрі виїхали до Польщі, не планують повертатися — опитування

Джерело: Rzecspospolita

Станом на сьогодні у Польщі проживає близько мільйона переселенців, переважно жінки з дітьми (плюс ще приблизно 1,5 мільйона українців, що оселилися у країні до повномасштабної війни).

Польське видання опублікувало результати опитування, згідно з яким майже 50% українок, що виїхали до Польщі, не планують повертатися, тоді як 42% мають намір переїхати до України.

Згідно з даними опитування, середній вік українок становить 44 роки. Серед них 83% мають вищу освіту, 53% приїхали з дітьми.

Водночас половина українців працює, решта мають проблеми з мовою. Так, 50% жінок працевлаштовані, зокрема 63% працюють безпосередньо у Польщі, тоді як 23% – дистанційно в Україні, і ще 8% – в інших країнах. Одначе, лише 30% працює за спеціальністю.

Також зауважується, що через два роки повномасштабної війни, розуміють польську мову близько 45% респондентів.

Окрім того, 47% українських дітей відвідують польські школи, тоді як 8% навчаються онлайн в українських школах, 27% – і у Польщі, і в Україні. Водночас 18% дітей ніде не навчається.

Також зазначається, що 42% переселенок мають намір повернутися в країну. Майже половина українок залишаються в Польщі назавжди або на деякий час. На запитання, що може змусити їх повернутися в Україну, найчастіше називали: закінчення війни (67%), добре оплачувану роботу в Україні (38%), ліквідацію корупції (31%), любов до України (31%), вищий рівень життя в Україні (28%), бажання жити і розвиватися в Україні (27%).

Варто нагадати, що уряд Польщі зможе підтримувати вимушених переселенців з України до вересня 2024 року, продовживши дію закону з березня ще на шість місяців. Після закінчення цього терміну правила зміняться.

Зауважимо, кожен п’ятий дорослий біженець з України, що перебувають у Польщі, є чоловіком. Це випливає з останніх даних дослідження, опублікованого Національним банком Польщі.

Раніше радник керівника Офісу президента України і колишній нардеп Сергій Лещенко закликав країни Європи зупинити допомогу українським переселенцям, аби спонукати тих повертатися додому.

Також президент України Володимир Зеленський нещодавно заявив, що гроші, які низка країн надають у вигляді соцдопомоги українським переселенцям, слід спрямувати до бюджету України, і щоб вже сама Україна їх розподіляла між цими людьми.

Раптова заява Росії про негайне великоднє перемир’я стала, на думку аналітиків, черговим свідченням цинізму Москви у питаннях миру. Тимчасове припинення бойових дій, оголошене у суботу главою РФ Володимиром Путіним, викликало численні сумніви щодо його щирості та практичного втілення.

Європейський Союз обережно відреагував на оголошене главою РФ Володимиром Путіним великоднє перемир’я в Україні тривалістю 30 годин, заявивши, що Москва може припинити війну в будь-який момент, якщо справді цього прагне.

Російські військовослужбовці мають намір розчистити переправу через річку Чорний Жеребець на Донеччині, використовуючи “режим припинення вогню”, попереджають аналітики DeepState з посиланням на дані 66 окремої механізованої бригади.

20 квітня президент Володимир Зеленський повідомив, що станом на 16:00, російські війська тільки збільшують кількість застосування важкого озброєння.  Посилаючись на доповідь Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, він зауважив, що від початку доби й до 16-ї години загалом відбулося 46 російських штурмових дій на різних напрямках і 901 обстріл, і з цієї кількості 448 — саме з важкого озброєння.

Триває 1152-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 941 тисячу осіб.