Майже третина жінок-хірургів британських лікарень NHS зазнали сексуального насильства за останні п’ять років

Джерело: BBC News

Аналіз співробітників загальнодержавної системи охорони здоров’я Великої Британії NHS (National Health Service) виявив, що жінки-хірурги зазнають сексуальних домагань, насильства, а в деяких випадках і зґвалтування з боку колег.

Автори дослідження кажуть, що існує система жорстокого поводження з жінками-стажерами з боку старших чоловіків-хірургів, і це відбувається у лікарнях NHS.

Аналіз, проведений Університетом Ексетера, Університетом Суррея та Робочою групою з сексуальних домагань у хірургії, був наданий ексклюзивно BBC News.

Майже дві третини жінок-хірургів, які відповіли дослідникам, сказали, що вони були об’єктами сексуальних домагань, а третина зазнала сексуального насильства з боку колег за останні п’ять років.

Жінки кажуть, що бояться, що повідомлення про інциденти зашкодять їхній кар’єрі, і їм не вистачає впевненості в тому, що NHS вживе заходів.

Хірург-консультант Джудіт попросила, щоб використовували лише її ім’я, розповіла про один інцидент. 

“[Він] просто обернувся й уткнувся головою прямо в мої груди, і я зрозуміла, що він витирає лоб об мене. Ти просто застигаєш, чому його обличчя в моєму декольте?”, – розповіла Джудіт.

Коли він зробив це вдруге, Джудіт запропонувала принести йому рушник. Він відповів: 

“Ні, це набагато веселіше”, — розповіла вона, “і ця посмішка — я почувалася брудною, я почувалася приниженою”.

Це сталося з Джудіт посеред операційної, але зазначають, що сексуальні домагання та сексуальне насильство виходять за межі лікарні.

Хірургічна підготовка базується на навчанні у старших колег в операційній, і жінки сказали, що ризиковано говорити про тих, хто має владу та вплив на їхню майбутню кар’єру.

Зареєстрованих хірургів – чоловіків і жінок – запросили взяти участь абсолютно анонімно, і 1434 відгукнулися. Половина були жінки:

  • 63% жінок були жертвами сексуальних домагань з боку колег
  • 30% жінок зазнали сексуального насильства з боку колеги
  • 11% жінок повідомили про примусовий фізичний контакт, пов’язаний з кар’єрними можливостями
  • Повідомлялося про щонайменше 11 випадків зґвалтувань
  • 90% жінок і 81% чоловіків були свідками того чи іншого сексуального насильства.

 

Україна повернула з полону 25 людей. Це відбулось за окремим форматом для повернення важкохворих та поранених полонених.

У тимчасово окупованому Севастополі російські війська намагаються захистити від українських ударів старе судно “ЕПРОН”.

В місті Малин, що на Житомирщині, працівника моргу підозрюють в тому, що він зрізав золоту каблучку з руки загиблого військовослужбовця.

Росія погодилася постачати газ до невизнаного Придністров’я у формі гуманітарної допомоги. Про це заявив Вадим Красносельський, голова цієї території.

Міністерство оборони Німеччини передало Україні новий пакет військової допомоги.