Майже третина жінок-хірургів британських лікарень NHS зазнали сексуального насильства за останні п’ять років

Джерело: BBC News

Аналіз співробітників загальнодержавної системи охорони здоров’я Великої Британії NHS (National Health Service) виявив, що жінки-хірурги зазнають сексуальних домагань, насильства, а в деяких випадках і зґвалтування з боку колег.

Автори дослідження кажуть, що існує система жорстокого поводження з жінками-стажерами з боку старших чоловіків-хірургів, і це відбувається у лікарнях NHS.

Аналіз, проведений Університетом Ексетера, Університетом Суррея та Робочою групою з сексуальних домагань у хірургії, був наданий ексклюзивно BBC News.

Майже дві третини жінок-хірургів, які відповіли дослідникам, сказали, що вони були об’єктами сексуальних домагань, а третина зазнала сексуального насильства з боку колег за останні п’ять років.

Жінки кажуть, що бояться, що повідомлення про інциденти зашкодять їхній кар’єрі, і їм не вистачає впевненості в тому, що NHS вживе заходів.

Хірург-консультант Джудіт попросила, щоб використовували лише її ім’я, розповіла про один інцидент. 

“[Він] просто обернувся й уткнувся головою прямо в мої груди, і я зрозуміла, що він витирає лоб об мене. Ти просто застигаєш, чому його обличчя в моєму декольте?”, – розповіла Джудіт.

Коли він зробив це вдруге, Джудіт запропонувала принести йому рушник. Він відповів: 

“Ні, це набагато веселіше”, — розповіла вона, “і ця посмішка — я почувалася брудною, я почувалася приниженою”.

Це сталося з Джудіт посеред операційної, але зазначають, що сексуальні домагання та сексуальне насильство виходять за межі лікарні.

Хірургічна підготовка базується на навчанні у старших колег в операційній, і жінки сказали, що ризиковано говорити про тих, хто має владу та вплив на їхню майбутню кар’єру.

Зареєстрованих хірургів – чоловіків і жінок – запросили взяти участь абсолютно анонімно, і 1434 відгукнулися. Половина були жінки:

  • 63% жінок були жертвами сексуальних домагань з боку колег
  • 30% жінок зазнали сексуального насильства з боку колеги
  • 11% жінок повідомили про примусовий фізичний контакт, пов’язаний з кар’єрними можливостями
  • Повідомлялося про щонайменше 11 випадків зґвалтувань
  • 90% жінок і 81% чоловіків були свідками того чи іншого сексуального насильства.

 

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.

1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.