Макрон закликав готуватися до можливого нападу РФ на ЄС

Джерело: Reuters

26 лютого президент Франції Емманюель Макрон повідомив про спільне усвідомлення європейськими країнами необхідності бути готовими до можливого нападу Росії у найближчі роки.

Відповідну заяву Макрон зробив під час конференції лідерів європейських держав, котрі прибули на його запрошення до Парижа задля обговорення шляхів підтримки України. Глава Франції наголосив, що європейським країнам потрібно докласти ще більше зусиль для надання військової допомоги Україні.

Я помітив, що більш-менш всі країни, представлені за цим столом, сказали… що загальний консенсус полягає в тому, що ми повинні бути готові через кілька років до того, що Росія нападе на ці країни. Ми всі згодні з тим, що не хочемо воювати з російським народом, але ми сповнені рішучості тримати ескалацію під контролем, — заявив він, додавши, що мета зустрічі — зрозуміти, як “зробити більше з погляду військової підтримки та бюджетної підтримки.

Макрон запросив своїх європейських колег до Єлисейського палацу на зустріч, щоб обговорити, як збільшити постачання озброєння та боєприпасів Україні на тлі ескалації російської агресії за минулі кілька тижнів.

Було велике відчуття терміновості, — зазначив прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте журналістам після зустрічі. Він додав, що лідери підтримують ініціативу Чехії купувати боєприпаси по всьому світу для відправлення в Україну.
Прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала заявив, що близько 15 держав підписали ініціативу щодо закупівлі сотень тисяч боєприпасів у третіх країн, до чого Франція спочатку ставилася обережно, оскільки хоче віддати пріоритет розвитку власної промисловості в Європі, але французькі чиновники сказали, що вони налаштовуються на це.
Ми хочемо надіслати Путіну дуже чітке повідомлення, що він не переможе в Україні, — наголосив радник президента Франції журналістам перед зустріччю. — Наша мета — розбити цю ідею, в яку він хоче, щоб ми повірили, що він якось переможе.

Раніше Емманюель Макрон закликав європейські країни підтримувати Україну “у довгостроковій перспективі” і бути готовими на випадок, якщо Вашингтон вирішить припинити підтримку зруйнованої війною країни.

2 лютого Макрон засудив удар армії РФ по Бериславу на Херсонщині, внаслідок якого загинули французькі гуманітарні працівники.

У районі міста Ізюм Харківської області загинув 40-річний громадянин Великої Британії Кріс Гарретт, який займався розмінуванням територій.

Віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив, що адміністрація Трампа вважає умови, які Росія висуває на переговорах щодо припинення війни проти України, надмірними.

На Сумщині в лікарні помер 6-річний Борис Зінченко, який зазнав поранення унаслідок російського ракетного удару по Великій Чернеччині 6 травня.

Німеччина оновила список переданого озброєння Україні. У новому військовому пакеті союзники передали зокрема ракети IRIS-T SLM, десятки дронів VECTOR та боєприпаси.

Кабінет Міністрів ухвалив зміни у постанову № 560, котрі змінюють алгоритм проходження військово-лікарської комісії. Відтепер користувачі застосунку Резерв+ матимуть змогу не очікувати накладення електронного підпису керівником ТЦК для проходження ВЛК.