Макрон закликав готуватися до можливого нападу РФ на ЄС

Джерело: Reuters

26 лютого президент Франції Емманюель Макрон повідомив про спільне усвідомлення європейськими країнами необхідності бути готовими до можливого нападу Росії у найближчі роки.

Відповідну заяву Макрон зробив під час конференції лідерів європейських держав, котрі прибули на його запрошення до Парижа задля обговорення шляхів підтримки України. Глава Франції наголосив, що європейським країнам потрібно докласти ще більше зусиль для надання військової допомоги Україні.

Я помітив, що більш-менш всі країни, представлені за цим столом, сказали… що загальний консенсус полягає в тому, що ми повинні бути готові через кілька років до того, що Росія нападе на ці країни. Ми всі згодні з тим, що не хочемо воювати з російським народом, але ми сповнені рішучості тримати ескалацію під контролем, — заявив він, додавши, що мета зустрічі — зрозуміти, як “зробити більше з погляду військової підтримки та бюджетної підтримки.

Макрон запросив своїх європейських колег до Єлисейського палацу на зустріч, щоб обговорити, як збільшити постачання озброєння та боєприпасів Україні на тлі ескалації російської агресії за минулі кілька тижнів.

Було велике відчуття терміновості, — зазначив прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте журналістам після зустрічі. Він додав, що лідери підтримують ініціативу Чехії купувати боєприпаси по всьому світу для відправлення в Україну.
Прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала заявив, що близько 15 держав підписали ініціативу щодо закупівлі сотень тисяч боєприпасів у третіх країн, до чого Франція спочатку ставилася обережно, оскільки хоче віддати пріоритет розвитку власної промисловості в Європі, але французькі чиновники сказали, що вони налаштовуються на це.
Ми хочемо надіслати Путіну дуже чітке повідомлення, що він не переможе в Україні, — наголосив радник президента Франції журналістам перед зустріччю. — Наша мета — розбити цю ідею, в яку він хоче, щоб ми повірили, що він якось переможе.

Раніше Емманюель Макрон закликав європейські країни підтримувати Україну “у довгостроковій перспективі” і бути готовими на випадок, якщо Вашингтон вирішить припинити підтримку зруйнованої війною країни.

2 лютого Макрон засудив удар армії РФ по Бериславу на Херсонщині, внаслідок якого загинули французькі гуманітарні працівники.

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.

Українські наземні дрони взяли штурмом російську позицію та захопили у полон росіян. Це перший у сучасній війні підтверджений успішний штурм виключно безпілотних платформ.

Вдень 9 липня російські війська вдарили по Костянтинівці на Донеччині. Внаслідок авіаудару загинули троє осіб.

9 липня уряд Чехії погодив програму підготовки українських пілотів, котру реалізує державне підприємство LOM Praha. Тренування пройдуть до восьми українських пілотів.

Європейський суд з прав людини визнав РФ винною у масових і системних порушеннях прав людини на окупованих територіях України, починаючи з 2014 року й до повномасштабного вторгнення 2022-го. Це перше в історії ЄСПЛ настільки масштабне рішення щодо міждержавної справи, що підтверджує відповідальність РФ за вбивства, катування, депортації, утиски свободи слова, релігії та освіти, викрадення дітей і збиття МН-17.