Макрон закликав Європу «організуватися», якщо США припинять допомогу Україні
Джерело: InsiderPaper
Президент Франції Емманюель Макрон закликав європейські країни підтримувати Україну “у довгостроковій перспективі” і бути готовими на випадок, якщо Вашингтон вирішить припинити підтримку зруйнованої війною країни.
Десятки мільярдів доларів допомоги США були надіслані в Україну після російського вторгнення в лютому 2022 року, однак нині законодавці-республіканці гальмують продовження допомоги Києву, заявляючи, що необхідно натомість розв’язати питання напливу мігрантів.
Своєю чергою, Макрон закликав країни Європи бути готовими повністю підтримати Україну в разі, якщо США скоротять допомогу Києву або припинять її.
Ми маємо так організуватися, щоб у разі, якщо США зроблять вибір на користь припинення або скорочення цієї допомоги, це не мало б жодного негативного впливу на ситуацію в Україні, – наголосив президент Франції.
У лютому президент Франції планує здійснити новий візит до столиці України Києва.
Також Франція працює над новою двосторонньою угодою про безпеку з Україною – на кшталт пакту, погодженого між Києвом і Лондоном, – про яку оголосять під час поїздки Макрона до Києва наступного місяця.
Варто нагадати, що з початку повномасштабного російського вторгнення у 2022 році Україна отримала більш як $230 млрд допомоги. На ЄС та США спільно припадає майже 70% загального обсягу допомоги. Після Європейського Союзу Сполучені Штати є найбільшим донором з обсягом у понад 70 мільярдів доларів.
Зауважимо, президент США Джо Байден 17 січня зустрівся з лідерами Конгресу, закликавши їх ухвалити законопроєкт про нацбезпеку який, зокрема, передбачає допомогу Україні.
Раніше лідер демократичної більшості у Сенаті США Чак Шумер зазначив, що, якщо республіканці хочуть порушувати питання іміграції під час обговорення надання Україні військової допомоги, – вони мають надати ширші пропозиції демократам щодо своєї політики.
- Сполучені Штати припинили надання військової допомоги Україні. Вона відновиться лише після схвалення Конгресом США нового фінансування.
- Близько 65% американців вважають, що Сполучені Штати мають й надалі надавати військову підтримку Україні, котра обороняється від повномасштабного нападу Росії.
- Інженер-генерал з озброєння та голова Фонду підтримки України Жан-Франсуа Док під час зустрічі української та французької делегацій у Києві заявив, що Франція збільшить постачання боєприпасів до України у 2024 році.
- Заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк під час зустрічі із делегацією Сенату Франції подякував французькій стороні за участь у коаліції інтегрованої протиповітряної та протиракетної оборони України.
Раптова заява Росії про негайне великоднє перемир’я стала, на думку аналітиків, черговим свідченням цинізму Москви у питаннях миру. Тимчасове припинення бойових дій, оголошене у суботу главою РФ Володимиром Путіним, викликало численні сумніви щодо його щирості та практичного втілення.
Європейський Союз обережно відреагував на оголошене главою РФ Володимиром Путіним великоднє перемир’я в Україні тривалістю 30 годин, заявивши, що Москва може припинити війну в будь-який момент, якщо справді цього прагне.
Російські військовослужбовці мають намір розчистити переправу через річку Чорний Жеребець на Донеччині, використовуючи “режим припинення вогню”, попереджають аналітики DeepState з посиланням на дані 66 окремої механізованої бригади.
20 квітня президент Володимир Зеленський повідомив, що станом на 16:00, російські війська тільки збільшують кількість застосування важкого озброєння. Посилаючись на доповідь Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, він зауважив, що від початку доби й до 16-ї години загалом відбулося 46 російських штурмових дій на різних напрямках і 901 обстріл, і з цієї кількості 448 — саме з важкого озброєння.
Триває 1152-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 941 тисячу осіб.