Макрон закликав Європу «організуватися», якщо США припинять допомогу Україні

Джерело: InsiderPaper

Президент Франції Емманюель Макрон закликав європейські країни підтримувати Україну “у довгостроковій перспективі” і бути готовими на випадок, якщо Вашингтон вирішить припинити підтримку зруйнованої війною країни.

Десятки мільярдів доларів допомоги США були надіслані в Україну після російського вторгнення в лютому 2022 року, однак нині законодавці-республіканці гальмують продовження допомоги Києву, заявляючи, що необхідно натомість розв’язати питання напливу мігрантів.

Своєю чергою, Макрон закликав країни Європи бути готовими повністю підтримати Україну в разі, якщо США скоротять допомогу Києву або припинять її.

Ми маємо так організуватися, щоб у разі, якщо США зроблять вибір на користь припинення або скорочення цієї допомоги, це не мало б жодного негативного впливу на ситуацію в Україні, – наголосив президент Франції.

У лютому президент Франції планує здійснити новий візит до столиці України Києва.

Також Франція працює над новою двосторонньою угодою про безпеку з Україною – на кшталт пакту, погодженого між Києвом і Лондоном, – про яку оголосять під час поїздки Макрона до Києва наступного місяця.

Варто нагадати, що з початку повномасштабного російського вторгнення у 2022 році Україна отримала більш як $230 млрд допомоги. На ЄС та США спільно припадає майже 70% загального обсягу допомоги. Після Європейського Союзу Сполучені Штати є найбільшим донором з обсягом у понад 70 мільярдів доларів.

Зауважимо, президент США Джо Байден 17 січня зустрівся з лідерами Конгресу, закликавши їх ухвалити законопроєкт про нацбезпеку який, зокрема, передбачає допомогу Україні.

Раніше лідер демократичної більшості у Сенаті США Чак Шумер зазначив, що, якщо республіканці хочуть порушувати питання іміграції під час обговорення надання Україні військової допомоги, – вони мають надати ширші пропозиції демократам щодо своєї політики.

Триває 1132-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 915 тисяч осіб.

31 березня – третя річниця звільнення Бучі Київської області від російських окупантів.

Президент США Дональд Трамп заявив, що президент України Володимир Зеленський хоче відмовитися від угоди про корисні копалини, і це може призвести до великих проблем.

За даними аналітиків, російські підрозділи просунулися на двох напрямках фронту.

Країни Балтії висловили занепокоєння щодо можливих наслідків перемир’я в Україні, вважаючи, що це призведе до зростання загрози з боку Росії. Міністри оборони Естонії та Литви заявили, що Москва використає паузу у війні для перекидання військ на північно-східний фланг НАТО та активного переозброєння.