Марсохід NASA Perseverance знайшов на Марсі збережені органічні молекули

Джерело: Gizmodo

Вивчаючи зображення та дані марсохода Perseverance на Марсі, дослідники помітили докази існування органічних молекул у кратері Єзеро на планеті.

Це відкриття аж ніяк не є підтвердженням того, що життя колись існувало на Марсі, але це ознака того, що умови, необхідні для життя колись були.

Дослідники виявили сигнали органічних молекул у всіх десятьох цілях, які Perseverance ретельно досліджував за допомогою інструменту SHERLOC. 

Perseverance блукає по західній частині кратера Єзеро з моменту приземлення на Марс у лютому 2021 року. Відтоді марсохід зібрав схованку зразків гірських порід, які, якщо все піде добре, повинні бути доставлені на Землю на початку 2030-х років.

Вчені використовують камери на борту Perseverance для вивчення рельєфу Марса. Знімки, зроблені камерою SHERLOC компанії Perseverance, дозволяють по-новому зрозуміти хімію марсіанської породи.

Фото: Gizmodo

“Наші результати підтверджують спостереження попередніх роботизованих місій на Марс про те, що Червона планета колись була багата органічним матеріалом, сполуками, які в основному складалися з вуглецю та водню, і що деякі з цього органічного матеріалу все ще можуть бути виявлені через мільярди років”, — сказав співавтор дослідження Джозеф Раззел Холліс.

Він додав:

“Кожне виявлення, кожне спостереження дає нам трохи більше інформації, яка наближає нас до розуміння історії Марса та того, чи могло на ньому бути життя в минулому”.

Команда не змогла точно датувати молекули, які вони знайшли, але Холліс сказав, що “деякі сигнатури, які ми виявляємо, узгоджуються з органікою, пов’язані з мінералами, які були утворені зміною водою 3-4 мільярди років тому”.

Результати свідчать про те, що на Марсі міг діяти складніший геохімічний процес, ніж припускали попередні дані, і принаймні деякі будівельні блоки для життя були присутні.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що не буде враховувати позицію Кремля у питанні можливого вступу України до НАТО. Він наголосив, що альянсу не варто ставати залежними від Москви у цьому питанні. 

23 січня у роботі чат-бота ChatGPT та систем OpenAI стався глобальний збій. Сервіс наразі недоступний для користувачів.

У Вінницькій області поліція розслідує обставини побиття 12-річної дитини, яке зняли на відео та поширили у соцмережах.

Представниця російського МЗС Марія Захарова пригрозила “неконтрольованою ескалацією” у випадку розгортання іноземних військ в Україні для контролю за дотриманням потенційної мирної угоди.

Детектив Національного антикорупційного бюро України Андрій Денисюк, який займався розслідуванням зловживань у закупівлях дронів, звільнився. Він розіслав колегам лист, в якому пояснив причини свого звільнення.