Маск вимикав Starlink і під час контрнаступу ЗСУ на Донбасі – WP

Джерело: The Washington Post

За словами Волтера Айзексона, біографа Ілона Маска, мільярдер без відома української сторони вимикав Starlink не лише у тимчасово анексованому Криму, але й на Донбасі. Зокрема власник SpaceX не хотів, щоб ЗСУ користувалися його винаходом під час контрнаступу.

“Маск також вирішив не вмикати його (Starlink – ред.) в деяких частинах сходу України, оскільки він не хоче, щоб його використовували в наступальних цілях. Коли я обговорював це питання з Маском, він сказав: “Ну, якщо ви читаєте умови обслуговування, це повинно було використовуватися лише для оборонних цілей”, – розповів Айзексон.

Також біограф додав, що Маск не погоджувався з його словами про те, що деокупація власних населених пунктів – це також оборона. Окрім того, він знову пояснював таке рішення своїм страхом перед ймовірною ядерною відповіддю Росії на українські атаки.

“Справа не тільки в тому, що він відмовився це ввімкнути, але українці навіть не знали, що це було – і Європа, знаєте, вся ця розвідка”, – наголосив Айзексон.

Що передувало?

Нещодавно у CNN, посилаючись на уривок із нової біографії Ілона Маска, повідомили, що винахідник нібито таємно наказав своїм інженерам відімкнути Starlink біля півострова, щоб зірвати атаку України на військово-морський флот Росії.

Водночас, за словами самого Маска, на даній ділянці мережа Starlink не була активована, тому SpaceX не могла нічого блокувати.

Маск додав, що українська влада надіслала екстрений запит на підключення Starlink на всьому шляху до Севастополя, однак він відмовив.

“Очевидним наміром було потопити більшу частину російського флоту, що стояв на якорі. Якби я погодився на їхній запит, то SpaceX стала б прямою співучасницею великого акту війни та ескалації конфлікту”, – пояснив він.

Своєю чергою, сенаторка Елізабет Воррен вимагає розслідування щодо компанії SpaceX після того, як Ілон Маск визнав, що заблокував Україні розширення приватної супутникової мережі Starlink для атаки на російські військові кораблі біля узбережжя тимчасово окупованого Криму.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.