Масованою атакою на енергетику Росія хотіла досягнути повного блекауту України – Галущенко
Джерело: Міненерго
Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що масованою атакою на енергетику України Росія хотіла досягнути повного блекауту.
“Атака 22 березня була наймасштабнішою за всю історію атак на енергетику. Ворог застосував одночасно понад 150 різних засобів ураження. Це суттєве випробування для енергосистеми. Метою цієї атаки було досягнути масштабного блекауту в державі”, – зазначив міністр.
Герман Галущенко повідомив, що вплив атаки відчули споживачі 12 областей. Найбільше постраждали Харківська, Одеська та Хмельницька області. Відновлювальні роботи тривають, критичну інфраструктуру заживлено в усіх регіонах.
За словами міністра, ситуація на Дніпровській ГЕС наразі складна. Триває усунення наслідків атаки, після чого буде оцінюватися час, потрібний для відновлювальних робіт.
Нагадаємо, що під ранок 22 березня російські окупаційні війська завдали масованого удару по Україні ракетами різних типів та ударними БпЛА. Основна ціль ворога – об’єкти енергетичної інфраструктури країни.
Також вранці 22 березня війська РФ атакували ракетами Дніпровську гідроелектростанцію у Запорізькій області – найбільшу ГЕС України.
Унаслідок атаки РФ по Дніпровській гідроелектростанції загинула одна людина.
Крім того, внаслідок ракетного удару РФ по ДніпроГЕСу зафіксовано засмічення ґрунтів та витік нафтопродуктів у річку Дніпро.
Читайте також: Підривали німці та НКВС, атакувала РФ: хронологія руйнувань Дніпровської ГЕС
- У Центрі протидії дезінформації повідомили, що після масованих обстрілів Росія готує низку інформаційно-психологічних операцій щодо енергетичної інфраструктури України, щоб посіяти паніку серед населення.
- В “Укренерго” повідомили про наслідки ранкової атаки РФ по енергооб’єктах України. За даними компанії, ворожими ракетами та дронами пошкоджено десятки об’єктів енергосистеми.
- У Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України поінформували про ситуацію на річці Дніпро після ракетного удару РФ по ДніпроГЕСу.
Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.
Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.
Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.
Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив про різке збільшення збройових постачань країнам НАТО у межах нового плану озброєння України. Угода передбачає постачання ракет, засобів ППО та артилерійських снарядів, котрі зрештою мають спорядити Києву.
14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.