Масованою атакою на енергетику Росія хотіла досягнути повного блекауту України – Галущенко

Джерело: Міненерго

Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що масованою атакою на енергетику України Росія хотіла досягнути повного блекауту.

“Атака 22 березня була наймасштабнішою за всю історію атак на енергетику. Ворог застосував одночасно понад 150 різних засобів ураження. Це суттєве випробування для енергосистеми. Метою цієї атаки було досягнути масштабного блекауту в державі”, – зазначив міністр.

Герман Галущенко повідомив, що вплив атаки відчули споживачі 12 областей. Найбільше постраждали Харківська, Одеська та Хмельницька області. Відновлювальні роботи тривають, критичну інфраструктуру заживлено в усіх регіонах.

За словами міністра, ситуація на Дніпровській ГЕС наразі складна. Триває усунення наслідків атаки, після чого буде оцінюватися час, потрібний для відновлювальних робіт.

Нагадаємо, що під ранок 22 березня російські окупаційні війська завдали масованого удару по Україні ракетами різних типів та ударними БпЛА. Основна ціль ворога – об’єкти енергетичної інфраструктури країни.

Також вранці 22 березня війська РФ атакували ракетами Дніпровську гідроелектростанцію у Запорізькій області – найбільшу ГЕС України.

Унаслідок атаки РФ по Дніпровській гідроелектростанції загинула одна людина.

Крім того, внаслідок ракетного удару РФ по ДніпроГЕСу зафіксовано засмічення ґрунтів та витік нафтопродуктів у річку Дніпро.

Читайте також: Підривали німці та НКВС, атакувала РФ: хронологія руйнувань Дніпровської ГЕС

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.