«Масштабна провокація»: Путін прокоментував події у Курській області

Джерело: російське пропагандистське видання РИА Новости

Президент РФ Володимир Путін прокоментував події у Курській області, назвавши це “масштабною провокацію київського режиму”.

З такою короткою заявою Путін виступив на засіданні Радбезу РФ сьогодні, 7 серпня.

Свій виступ він почав з ситуації у Курській області, однак його коментар був доволі коротким.

“Київський режим почав чергову масштабну провокацію”, – сказав він, додавши, що ЗСУ здійснюють “невибірковий обстріл цивільних об’єктів”.

Він додав, що після зібрання заслухає доповідь силових структур щодо Курської області.

Що передувало?

Вранці 6 серпня низка російський “Z-пабліків” почали повідомляти про прорив кордону у Курській області. Т.в.о. губернатора Курської області Олексій Смірнов, своєю чергою, запевняв, що російські прикордонники відбили наступ.

Та вже згодом у російському Міноборони визнали прорив кордону.

За їх даними, до РФ увійшли близько 300 українських бійців з танками та ББМ.

МО РФ звинуватило 22-гу механізовану бригаду ЗСУ у нападі на Курську область. Пресслужба бригади наразі не коментує ситуацію. Генштаб ЗСУ, Легіон “Свобода Росії” поки що теж нічого не повідомляють.

Вже надвечір 6 серпня стало відомо, що російська влада евакуювала 90% жителів усіх чотирьох населених пунктів Свердликівської сільради Суджанського району Курської області РФ.

Станом на 7 серпня у Курській області тривають бої. Зокрема телеграм-канал Astra з посиланням на російських воєнкорів та місцевих жителів пише, що ЗСУ просуваються углиб області, а з евакуацією цивільних виникли проблеми.

У деяких “Z-пабілках” скаржаться, мовляв, ЗСУ взяли під контроль одну з найбільших газорозподільних станцій в Європі. Щобільше, вони пишуть, що російське командування ухвалило рішення “здати” місто Суджа. Окрім цього, окупанти пишуть, що до Курської АЕС залишилось “пів дороги”.

Варто зауважити, що українські військові структури ніяк не коментують події у Курській області РФ.

На півночі Казахстану, де понад сорок років випробовували ядерну зброю, життя досі не повернулося до норми. Понад мільйон осіб зазнали впливу радіації, а спадкові мутації надалі скалічують нові покоління.

Країни Європейського Союзу засудили інцидент, що стався під час візиту дипломатичної делегації до Західного берега, коли ізраїльські військові відкрили вогонь неподалік місії. Італія та Франція викликали послів Ізраїлю для пояснень, тоді як Німеччина, попри тісні зв’язки з Ізраїлем, назвала стрілянину “неспровокованою”.

У Бразилії медики провели 15-годинну операцію з розділення сіамських близнючок. Дівчатам по одному року.

Грузія з 15 травня запровадила для громадян Росії та Білорусі повну заборону на вивезення з країни легкових автомобілів та спецтехніки. Як пояснили на гарячій лінії агентства сервісних послуг МВС Грузії, ще до набуття новими правилами чинності реекспорт у напрямку Росії та Білорусі вже був заборонений. Однак раніше не діяли обмеження для громадян цих держав під час вивезення техніки до третіх країн. Відтепер умови змінилися.

21 травня у Хмельницькому відбулася акція протесту через заплановане богослужіння на чолі з предстоятелем УПЦ МП митрополитом Онуфрієм. Містяни заявили, що не допустять представників московського патріархату до церкви. Вхід до будівлі зокрема заблокували сміттєвозами асенізаторами.