Масштабний страйк сміттярів змусив Британію залучити військових
Джерело: The Daily Telegraph
Влада Великої Британії залучила військових до боротьби зі “сміттєвою кризою” в Бірмінгемі, де понад місяць триває страйк сміттярів.
Зокрема, звернутися за допомогою до збройних сил запропонувала заступниця прем’єр-міністра Анджела Рейнер. Як зазначається, військові не займатимуться безпосередньо вивезенням сміття, якого на вулицях Бірмінгема зібралося близько 17 тис. тонн. Передбачається, що “невелика кількість військовослужбовців з досвідом оперативного планування надасть логістичну підтримку для подолання кризи”. При цьому вказано, що військові працюватимуть з офісу.
Згідно з повідомленням, у разі погіршення ситуації кількість залучених до боротьби зі “сміттєвою кризою” військових може бути збільшена. Страйк сміттярів у Бірмінгемі триває з 11 березня.
Як пише ВВС, сміттярі вирішили влаштувати акцію протесту через суперечку з владою міста про оплату їхньої праці. Зокрема, влада вирішила відмовитися від оплати фахівців зі збору та переробки сміття, що, як стверджують профспілки, призведе до втрати доходу 170 співробітниками.
Крім того, за словами представників профспілки, таким чином влада готує ґрунт для скорочення зарплат іншим співробітникам.
Своєю чергою, міська рада заявила, що посада спеціаліста зі збору та переробки сміття не є галузевим стандартом і її немає в інших населених пунктах.
З 31 березня в Бірмінгемі, де живе близько 1,2 мільйони людей, оголошено режим надзвичайної ситуації через сміття, що скупчилося на вулицях.
- Загальнонаціональний страйк у Греції порушив роботу державних служб по всій країні: пороми стоять в порту, авіарейси скасували, а громадський транспорт працює неповний робочий день.
20 травня Верховна представниця ЄС із закордонних справ Кая Каллас повідомила, що міністри закордонних справ країн Європейського Союзу погодили контракт на 5,5 мільйона євро для підтримки діяльності “Радіо Свобода”.
Молоде лосеня, котре напередодні збив автомобіль у Підмосков’ї, померло під час операції. Серце тварини не витримало наркозу. Раніше російські фахівці спромоглися приспати його лише з третьої спроби, зазначивши, що перші два дротики із седативним препаратом тварина проігнорувала.
Сенатори США Чак Грасслі (республіканець) та Емі Клобучар (демократка) очолили групу з семи законодавців, котрі спільно подали двопартійну резолюцію з вимогою повернути усіх викрадених росіянами українських дітей до підписання будь-якої остаточної мирної угоди стосовно війни Росії проти України.
У США зростає занепокоєння щодо недостатньої жорсткості президента Дональда Трампа у ставленні до Росії. Згідно з опитуванням Harvard CAPS/Harris Poll, 59% американських виборців вважають, що глава Білого дому недостатньо рішучий у протистоянні з господарем Кремля Володимиром Путіним.
Державний секретар США Марко Рубіо під час слухань у Комітеті з міжнародних відносин пояснив, що причина продовження російсько-української війни у тому, що Росія хоче те, що їй не належить, тоді як Україна прагне повернути втрачені території засобами, які можуть бути недосяжні військовим шляхом.