Мексика просить Google не виконувати указ Трампа про перейменування Мексиканської затоки

Джерело: CNN

Президентка Мексики Клаудія Шейнбаум надіслала лист Google, у якому закликає технологічного гіганта не виконувати указ президента США Дональда Трампа щодо перейменування Мексиканської затоки у затоку Америки.

Шейнбаум показала лист журналістам наголосивши, що Мексика повністю суверенна у зоні, встановленій у 12 морських милях (19 км) від берегової лінії, як і всі країни світу.

“Якщо країна хоче змінити визначення чогось у морі, це стосуватиметься лише до 12 морських миль. Це не може застосовуватись до іншого, у цьому випадку до Мексиканської затоки. Це те, що ми детально пояснили Google”.

Вона також нагадала, що пропонувала Трампу перейменувати США у відповідь на його бажання перейменувати Мексиканську затоку.

“Зрештою, ми попросили, щоб під час пошуку “América Mexicana” демонструвалась карта, яку ми показали раніше”.

Мовиться про карту 1607 року, де частини Північної Америки були позначені як “Мексиканська Америка”.

На початку тижня Google повідомив, що американські користувачі гугл-карт бачитимуть перейменовану Мексиканську затоку відповідно до указу Трампа.

У компанії наголосили, що цей крок відповідає їхній “практиці застосування змін назв, якщо їх оновлюють в офіційних урядових джерелах”.

Натомість мексиканські користувачі й надалі бачитимуть на картах назву Мексиканська затока, а решта світу – обидві назви.

25 тисяч жителів турецького міста Лісе на сході країни мимоволі опинилось “під кайфом” через утилізацію 20 тонн конфіскованого канабісу.

Саудівська Аравія поінформувала союзників, що не бажає підтримувати ринок нафти подальшими скороченнями постачання і готова витримати тривалий період низьких цін.

1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.

На Рівненщині СБУ та Нацполіція викрила ексвійськкома та медпрацівників, які заробляли на схемах ухилення від мобілізації.

1 травня у російському МЗС поскаржилися, що, мовляв, бажання України повернутися до кордонів 1991 року пояснюється “людожерським” прагненням.