Метрополітен не відсудив гроші у фірми, котра будувала метро на Виноградар
Джерело: Економічна правда з посиланням на рішення суду від 1 липня
Господарський суд міста Києва не задовольнив позов КП “Київський метрополітен” щодо стягнення 1,6 млн грн з АТ “Київметробуд”.
У 2018 році метрополітен замовив компанії будівництво ділянки Сирецько-Печерської лінії метрополітену від станції “Сирець” на масив Виноградар з електродепо у Подільському районі за 5,98 млрд грн.
Нагадаємо, “Київський метрополітен” уклав договір на продовження робіт із будівництва Сирецько-Печерської лінії метрополітену в напрямку житлового масиву Виноградар. Переможцем тендера обрали ТОВ “Група компаній “Автострада”.
Раніше стало відомо, що КП “Київський метрополітен” розірвав договір з “Київметробуд” на будівництво нової гілки метро на Виноградар через зрив термінів зведення.
Мовилося про дільницю від станції “Сирець” до станції “Проспект Правди” з двома станціями (“Мостицька” та “Проспект Правди”) та дільницею вилочного відгалуження в бік станції “Виноградар” (І черга будівництва).
Замовник перерахував компанії 2,58 млрд грн авансу.
Втім, “Київметробуд” використав частину з них (1,7 млрд грн) не за цільовим призначенням, розмістивши гроші на депозит в “Укргазбанку”, отримавши 139 млн грн безпідставного доходу (проценти за депозитом), частину з якого (1,6 млн грн) “Київський метрополітен” і просив стягнути з підприємства.
Водночас суд вказав, що згідно з судовим рішенням від 2024 року з “Київметробуду” вже стягнули 139 млн грн безпідставно набутих коштів.
Метрополітен фактично просив повторно стягнути з компанії гроші, які вже були стягнуті в іншій справі, що прямо заборонено законом.
Зазначимо, у 2019 році розпочалося будівництво метро на Виноградар. Спочатку дві нові станції планували відкрити у грудні 2021 року. Станом на сьогодні жодна з них не добудована.
Довідка. Наразі на об’єкті будівництва метро на Виноградар побудовано правий перегінний тунель протяжністю майже 1 250 метрів – від станції “Мостицька” до станції “Сирець”. Крім того, завершене будівництво основних конструкцій перегінного вентиляційного вузла. Також частково облаштовано огороджувальні конструкції методом “стіна в ґрунті”, кріплення котловану металоконструкціями. Споруджено основні конструкції суміщеної тягової підстанції, частково збудовано двоярусні тунелі та інше.
- Згідно з рішенням Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, закриті станції та вестибюлі синьої гілки метрополітену Києва використовуватимуться як укриття під час повітряної тривоги.
- Внаслідок затоплення тунелів Київського метрополітену, Подільська окружна прокуратура міста Києва розпочала досудове розслідування за фактом службової недбалості, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).
- У Києві завершилось засідання Державної комісії ТЕБ та НС щодо ситуації із підтопленням декількох станцій метро у столиці.
- Через підтоплення тунелів київського метрополітену правоохоронці провели огляд території над станцією метро “Деміївська”.
У тимчасово окупованому Маріуполі росіяни почали обмежувати постачання води, повідомив керівник Центру вивчення окупації Петро Андрющенко.
За перше півріччя ринок нових автомобілів у Росії скоротився на 26,3% – до 530 375 машин. Втім, продажі нових люксових авто збільшилися на 19% – з січня по червень у країні продали 320 таких машин.
Господарський суд міста Києва не задовольнив позов КП “Київський метрополітен” щодо стягнення 1,6 млн грн з АТ “Київметробуд”.
Після кожної масованої російської атаки десятки українців опиняються під уламками зруйнованих будинків. І хоча соцмережі сповнені порад на випадок удару, багато з них – насправді небезпечні міфи.
Британський боксер Тайсон Ф’юрі 20 липня підійшов до вболівальника з українським прапором по дорозі на бій Усик – Дюбуа, вигукнувши “Viva Ukraina”.