«Мікс фанти та борщу»: нардеп Железняк прокоментував ініціативу уряду про підняття податків
Джерело: Ярослав Железняк/Фейсбук
Народний депутат Ярослав Железняк висловив власну позицію стосовно ініціативи уряду щодо підняття податків. Парламентар заявив про абсолютну незгоду з пропозицією Кабміну, закликавши зокрема значно змінити текст податкових змін та скоротити “всі зайві видатки”.
Це просто якийсь сором. Мало того, що деякі пункти незрозуміло звідки взяли якийсь не повʼязані ані логікою, ані необхідністю рендомні ідеї. Потім піарно назвали весь цей мікс фанти та борщу одним словом “військовий збір” і без будь-яких пояснень внесли у Раду під крики “нам терміново потрібні гроші”.
Депутат зауважив, що подання викликає низку запитань, зокрема чому такі зміни, які під них розрахунки та зрештою звідки впевненість що це не збільшить тінь. Він також поцікавився нащо значно ускладнювати і створювати додаткове адміністрування “там де цього можна було точно не робити”. Також нардеп засумнівався, що деякі речі будуть працювати на практиці.
За словами Железняка, писали документ “на швидку руку”, позаяк у тексті “купа помилок”.
Про просто нульову комунікацію і якесь хоч пояснення я взагалі мовчу. Ви внесли найбільше підвищення податків за історію? Може хоч хтось вийде і якось пояснить це? Чи піар для уряду, а негатив для депутатів? – висловив претензію народний обранець.
Він запевнив, що у такому вигляді не підтримуватиме урядову ініціативу щодо підвищення податків. Додавши, що навіть зараз не неї не назбирають і 150 голосів.
Железняк розуміє необхідність ініціативи, однак, пояснив, що будь-яке підвищення податків “має хоча б уникнути купу зайвої бюрократії для бізнеса і людей”.
Окремо нардеп поцікавився чому у межах бюджетних змін урядовці майже нічого не змінюють з державних видатків.
Де скорочення неефективних програм? Де зрізання 3 млрд грн на дурниці типу “кешбеку” та серіалів? Де додаткові надходження від підвищення тарифу у вигляді дивідендів Енергоатому, – запитав він.
Нардеп закликав:
- змінити текст податкових змін;
- скоротити всі зайві видатки;
- показати, що ситуація коли держава втрачає на контрабанді, нелегальних ринках і закупівлях рівнозначні гроші не повториться. Зокрема нагадав про голосування за реформу митниці і запуск комісії по відбору голови БЕБ.
Також Железняк висловив сподівання на бодай політичну відповідальність для тих, хто, за його словами, “довів ситуацію до останнього дня”.
Читайте також: Корупційний рай для податкової – закон про «клуб «білого» бізнесу»
- 18 липня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №11256-2 про підвищення акцизного податку на пальне. Законопроєкт був підтриманий 231 голосом, включаючи правку №267 щодо газу.
- У першому кварталі 2024 року з Державного бюджету не виділяли кошти на захист енергетичних об’єктів України.
Найбільш густонаселена провінція Канади — Онтаріо — схвалила проєкт будівництва нової модульної атомної електростанції вартістю 20,9 млрд канадських доларів (понад $15 млрд). Це перший такий об’єкт серед країн Групи семи (G7) і важливий крок у розвитку нових ядерних технологій, котрі здатні задовольнити зростаючий попит на електроенергію.
Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з Володимиром Зеленським, закликав Росію та Україну до 30-денного беззастережного припинення вогню і пообіцяв запровадити санкції у разі відмови.
Уряд Естонії вирішив запровадити візовий режим для власників дипломатичних і службових паспортів Грузії, підтвердив міністр закордонних справ Маргус Цахкна. Відповідне рішення ухвалили через репресії влади Грузії проти протестувальників та журналістів.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 травня. Від початку цієї доби відбулося 154 бойових зіткнення.
Ввечері 8 травня президент Володимир Зеленський повідомив про телефонну розмову з главою США Дональдом Трампом, під час якої сторони обговорили ситуацію на фронті, перспективи миру та підписану нещодавно угоду про економічне партнерство між двома країнами.