Міненерго рекомендує бізнесу забезпечити себе резервною генерацією

Джерело: телемарафон 

Міненерго України порадило підприємствам забезпечити себе резервною генерацією та сонячними панелями для самозабезпечення електроенергією, заявив заступник міністра енергетики Микола Колесник.

“Для бізнесу, не буде зайвим встановити резервну генерацію. Таким чином ми зможемо підготуватися до наступного опалювального сезону”, – заявив Колесник.

За його словами, встановлення резервної генерації є економічно вигідним рішенням, яке допоможе бізнесу стабільно функціонувати під час потенційних енергетичних криз. Крім того, Міністерство енергетики створило всі необхідні умови для реалізації таких проєктів.

“Наразі ринкові умови вже є достатньо економічно вигідними, для того щоб встановлювати резервне живлення генерації і покривати власні потреби для бізнесу. У разі генерації понад власні потреби, є можливість продавати це в енергомережу. Насправді, ці інструменти є комерційно вигідними. Саме тому ми і закликаємо бізнес працювати на цьому напрямку, за загальними європейськими правилами”, – заявив Колесник.

Він також підкреслив, що в Україні вже розгорнутий ринок встановлення сонячних панелей, що є повністю ринковим механізмом, який може задовольнити енергетичні потреби підприємств.

“Наявність власної генерації для власних потреб є важливим крок для самозабезпечення”, – наголосив чиновник.

У Центрі нацспротиву заявили, що Кремль намагається закріпити контроль над тимчасово окупованими територіями, попри спротив місцевого населення.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус застеріг від припинення військової допомоги Україні для протистояння повномасштабного російського вторгнення.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 26 січня. З початку доби відбулося 153 бойових зіткнення, майже половина з яких — на Покровському напрямку.

26 січня президент Володимир Зеленський повідомив, що легендарний військовий Михайло Драпатий відтепер відповідатиме за Харківський та Донецький напрямки: він очолив ОСУВ “Хортиця”.

НАТО почало надавати оборонній промисловості деякі суворо засекречені цільові показники. Відповідні дані визначають, яке саме озброєння та обладнання потрібно виробляти країнам-членам альянсу.