Міністерка фінансів США заявила, що обмеження цін G7 на російську нафту втрачає свою силу

Джерело: Bloomberg

Міністерка фінансів США Джанет Єллен заявила, що нещодавні ринкові ціни на російську нафту свідчать про те, що обмеження ціни G7 більше не працює, як передбачалося.

“Це вказує на деяке зниження ефективності обмеження ціни”, — сказала Єллен журналістам.

США та їх союзники встановили ліміт цін наприкінці 2022 року, щоб позбавити Росію частини доходів від продажу палива, зберігаючи при цьому високий обсяг експорту, щоб запобігти різкому зростанню світових цін на нафту. 

Спочатку Росії було важко знайти заміну цим постачальникам, багато з яких розташовані в Лондоні. Але в останні місяці РФ розробила власні альтернативи.

“Росія витратила багато грошей, часу та зусиль, щоб надати послуги з експорту своєї нафти. Вони збільшили свій тіньовий флот, забезпечили більше страхування, і така торгівля не заборонена обмеженням ціни”, – сказала Єллен. 

Вона пообіцяла продовжувати зусилля щодо припинення ухилення Росії від обмежень.

“Ми більш ніж готові вжити заходів”, – сказала вона.

Єллен додала, що коаліція G7 готова “з часом розглянути, чи є способи зробити цю політику більш ефективною”.

Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні. 

Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.

На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.

27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.

Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.