Міністерка фінансів США заявила, що обмеження цін G7 на російську нафту втрачає свою силу
Джерело: Bloomberg
Міністерка фінансів США Джанет Єллен заявила, що нещодавні ринкові ціни на російську нафту свідчать про те, що обмеження ціни G7 більше не працює, як передбачалося.
“Це вказує на деяке зниження ефективності обмеження ціни”, — сказала Єллен журналістам.
США та їх союзники встановили ліміт цін наприкінці 2022 року, щоб позбавити Росію частини доходів від продажу палива, зберігаючи при цьому високий обсяг експорту, щоб запобігти різкому зростанню світових цін на нафту.
Спочатку Росії було важко знайти заміну цим постачальникам, багато з яких розташовані в Лондоні. Але в останні місяці РФ розробила власні альтернативи.
“Росія витратила багато грошей, часу та зусиль, щоб надати послуги з експорту своєї нафти. Вони збільшили свій тіньовий флот, забезпечили більше страхування, і така торгівля не заборонена обмеженням ціни”, – сказала Єллен.
Вона пообіцяла продовжувати зусилля щодо припинення ухилення Росії від обмежень.
“Ми більш ніж готові вжити заходів”, – сказала вона.
Єллен додала, що коаліція G7 готова “з часом розглянути, чи є способи зробити цю політику більш ефективною”.
- Згідно зі звітом розташованого у Гельсінки Центру дослідження енергії та чистого повітря, європейські компанії продовжують транспортувати російську нафту, попри встановлену цінову межу.
- У Сполучених Штатах Америки мають намір посилити контроль над дотриманням санкцій проти російської нафти. Білий дім “нагадає” власникам танкерів, страховим компаніям і торговим будинкам про обов’язок закуповувати нафту з РФ у межах визначеної граничної ціни – $60 за барель.
- Попри запровадження низки санкцій та обмежень щодо російської нафти, Росія продовжує торгувати своїм “чорним золотом”, вдаючись до різноманітних хитрощів, аби обійти заборони.
- Росія фактично втратила близько 40 мільярдів доларів, які їй вдалося заробити на продажу нафти в Індію за останні місяці. Вивести ці гроші з індійської фінансової системи виявилося неможливим.
На полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі президент Володимир Зеленський провів зустріч із главою Фінляндії Александром Стуббом. Сторони зокрема обговорили кроки для наближення справедливого миру та гарантії безпеки.
Дослідження ІМІ виявило, що майже половина матеріалів про ТЦК у популярних телеграм-каналах є недостовірними через відсутність джерел.
Пізно ввечері 21 січня російські війська вдарили безпілотниками по Миколаєву. Внаслідок ворожого обстрілу пошкоджено багатоквартирні будинки, повідомив глава Миколаївської ОВА Віталій Кім.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 січня. З початку доби відбулося 109 бойових зіткнень.
21 січня на Всесвітньому економічному форумі в Давосі президент Володимир Зеленський заявив, що для реалізації безпеки у межах мирного врегулювання війни з Росією в Україну необхідно відправити щонайменше 200 тисяч європейських миротворців.