Міністерка фінансів США заявила, що обмеження цін G7 на російську нафту втрачає свою силу
Джерело: Bloomberg
Міністерка фінансів США Джанет Єллен заявила, що нещодавні ринкові ціни на російську нафту свідчать про те, що обмеження ціни G7 більше не працює, як передбачалося.
“Це вказує на деяке зниження ефективності обмеження ціни”, — сказала Єллен журналістам.
США та їх союзники встановили ліміт цін наприкінці 2022 року, щоб позбавити Росію частини доходів від продажу палива, зберігаючи при цьому високий обсяг експорту, щоб запобігти різкому зростанню світових цін на нафту.
Спочатку Росії було важко знайти заміну цим постачальникам, багато з яких розташовані в Лондоні. Але в останні місяці РФ розробила власні альтернативи.
“Росія витратила багато грошей, часу та зусиль, щоб надати послуги з експорту своєї нафти. Вони збільшили свій тіньовий флот, забезпечили більше страхування, і така торгівля не заборонена обмеженням ціни”, – сказала Єллен.
Вона пообіцяла продовжувати зусилля щодо припинення ухилення Росії від обмежень.
“Ми більш ніж готові вжити заходів”, – сказала вона.
Єллен додала, що коаліція G7 готова “з часом розглянути, чи є способи зробити цю політику більш ефективною”.
- Згідно зі звітом розташованого у Гельсінки Центру дослідження енергії та чистого повітря, європейські компанії продовжують транспортувати російську нафту, попри встановлену цінову межу.
- У Сполучених Штатах Америки мають намір посилити контроль над дотриманням санкцій проти російської нафти. Білий дім “нагадає” власникам танкерів, страховим компаніям і торговим будинкам про обов’язок закуповувати нафту з РФ у межах визначеної граничної ціни – $60 за барель.
- Попри запровадження низки санкцій та обмежень щодо російської нафти, Росія продовжує торгувати своїм “чорним золотом”, вдаючись до різноманітних хитрощів, аби обійти заборони.
- Росія фактично втратила близько 40 мільярдів доларів, які їй вдалося заробити на продажу нафти в Індію за останні місяці. Вивести ці гроші з індійської фінансової системи виявилося неможливим.
Президент Володимир Зеленський заявив, що під час комбінованої російської атаки по Україні 17 листопада пілоти винищувачів F-16 знищили близько 10 повітряних цілей окупантів.
У ніч на 17 листопада російські війська здійснили масштабну повітряну атаку на енергетичні об’єкти України. Протиповітряна оборона України знищила 102 зі 120 випущених ракет, а також 42 ударних дрони з 90, залучених до атаки.
Після масованої атаки 17 листопада, енергетики відновили стабільне електропостачання у Києві, а також у Київській, Дніпропетровській та Донецькій областях, скасувавши екстрені відключення світла. Однак на Одещині ситуація залишається складною.
Журналіст Данило Мокрик заявив, що висміювання президента Володимира Зеленського за кордоном – це висміювання українського народу та України.
Унаслідок чергових ворожих обстрілів 17 листопада загинули двоє працівників залізничного депо в Дніпропетровській області, ще троє залізничників зазнали поранення.