Міністерка фінансів США заявила, що обмеження цін G7 на російську нафту втрачає свою силу

Джерело: Bloomberg

Міністерка фінансів США Джанет Єллен заявила, що нещодавні ринкові ціни на російську нафту свідчать про те, що обмеження ціни G7 більше не працює, як передбачалося.

“Це вказує на деяке зниження ефективності обмеження ціни”, — сказала Єллен журналістам.

США та їх союзники встановили ліміт цін наприкінці 2022 року, щоб позбавити Росію частини доходів від продажу палива, зберігаючи при цьому високий обсяг експорту, щоб запобігти різкому зростанню світових цін на нафту. 

Спочатку Росії було важко знайти заміну цим постачальникам, багато з яких розташовані в Лондоні. Але в останні місяці РФ розробила власні альтернативи.

“Росія витратила багато грошей, часу та зусиль, щоб надати послуги з експорту своєї нафти. Вони збільшили свій тіньовий флот, забезпечили більше страхування, і така торгівля не заборонена обмеженням ціни”, – сказала Єллен. 

Вона пообіцяла продовжувати зусилля щодо припинення ухилення Росії від обмежень.

“Ми більш ніж готові вжити заходів”, – сказала вона.

Єллен додала, що коаліція G7 готова “з часом розглянути, чи є способи зробити цю політику більш ефективною”.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.