Міністр оборони Німеччини закликав до «боєздатної демократії»

Джерело: DW

20 липня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус закликав посилити пильність стосовно загроз, що походять від екстремістів.

Безпека, свобода, демократія і верховенство закону сьогодні знову зазнають тиску зсередини і ззовні так, “як ми не відчували вже десятиліттями”, заявив Пісторіус.

Водночас, глава Міноборони ФРН, згадавши про розв’язану Росією агресивну війну проти України, попередив, що не варто зосереджувати всю увагу тільки на ній: слід придивитися і до внутрішніх небезпек у Німеччині.

Ненависть, підбурювання та насильство набувають масштабів, що загрожують демократії, — акцентував міністр.

Пісторіус вказав також на кількість злочинів і нападів на ґрунті екстремізму, расизму і антисемітизму в країні, що зростає в минулі роки.

Це не просто попереджувальні знаки – це гучні, виразні сигнали тривоги, – зазначив німецький міністр. Водночас, як вважає Пісторіус, лише занепокоєння тут недостатньо: необхідні сильні органи безпеки, ефективна судова система і чітка політична протидія антиконституційним зусиллям.

Раніше міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус відповів на критику президента Володимира Зеленського щодо нерішучості НАТО в контексті членства України, зазначивши, що запропоновані умови для вступу в Північноатлантичний альянс – “абсолютно нормальні”.

Посол України у Сполучних Штатах Оксана Маркарова пояснила, чому президент України Володимир Зеленський скасував запланований виступ перед сенаторами США на таємному брифінгу.

6 грудня в Україні – День Збройних сил України.

В Україні триває 651-ша доба повномасштабного російського вторгнення. За цей час українські захисники знищили понад 335 тисяч російських військових.

Протягом минулої доби відбулося 97 бойових зіткнень. Загалом ворог завдав 4 ракетних та 104 авіаційних удари, здійснив 101 обстріл з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.

Вночі 6 грудня російські окупанти атакували Україну 48 ударними безпілотниками типу “Shahed”. З них 41 було збито силами протиповітряної оборони.