Міністр закордонних справ України відвідав Ліберію в межах турне країнами Африканського континенту

Джерело: Reuters
У середу, 26 липня, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба відвідав Ліберію під час третього турне країнами Африканського континенту.
Кулеба проведе переговори з лідерами Ліберії, щоб обговорити “забезпечення експорту українського зерна в Африку” а також бачення миру в Україні.
“На тлі продовольчого шантажу з боку Росії Україна максимально консолідує підтримку з боку африканських країн, щоб продовжити експорт українського зерна Чорним морем”, – заявив цього тижня речник МЗС України Олег Ніколенко.
Раніше цього тижня Кулеба відвідав Екваторіальну Гвінею протягом двох днів в межах туру, де, за його словами, обговорював продовольчу безпеку.
- Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба прибув до Екваторіальної Гвінеї в межах свого третього африканського туру. Зі своїм колегою Сімеоном Ангуе вони провели переговори стосовно двосторонніх проєктів у галузі торгівлі, охорони здоров’я та освіти.
- Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган після поїздки до Саудівської Аравії, Катару та Об’єднаних Арабських Еміратів планує зустрітися з російським лідером Володимиром Путіним.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.
Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.
Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.
Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.