Міністри енергетики країн-членів ЄС засвідчили підтримку українського енергосектору
Джерело: Міністерство енергетики України
Міністри енергетики країн-членів Європейського Союзу засвідчили підтримку України і готовність надалі допомагати українському енергетичному сектору у відновленні та здійсненні реформ.
Про це вони заявили під час чергового засідання Ради міністрів енергетики ЄС, в якому в онлайн-форматі взяв участь міністр енергетики України Герман Галущенко.
Віцепрезидентка уряду Іспанії Тереза Рібера, що головувала на засіданні, відзначила успіхи України в реалізації енергетичних проєктів і реформ, які продовжують здійснюватися навіть в умовах війни, та зауважила про потребу продовження руху заданим курсом.
Своєю чергою, європейська комісарка з питань енергетики Кадрі Сімсон наголосила, що рішення ЄС розпочати переговори з Україною про членство є підтвердженням успішних зусиль української сторони інтегруватися в спільноту.
“Також важливим кроком є те, що український оператор системи передачі “Укренерго” став рівноправним членом ENTSO-E, що означає офіційну синхронізацію України з континентальною енергосистемою. Дякую, міністре, за ваш внесок у цей процес”, – сказала вона, звертаючись до Германа Галущенка.
Єврокомісарка також відзначила зусилля українських енергетиків у процесі відновлення зруйнованої ворогом інфраструктури і подякувала країнам-донорам за внески до Фонду підтримки енергетики України, кошти якого дозволяють закуповувати обладнання для проведення ремонтів.
Міністерка клімату, довкілля, енергетики, мобільності, інновацій та технологій Австрії Леоноре Гевесслер також зазначила, що запрошення України до переговорів про членство стало потужним сигналом європейської підтримки.
Віцепрем’єр-міністерка, міністерка енергетики, бізнесу та промисловості Швеції Ебба Буш також засвідчила готовність своєї країни і надалі допомагати українській енергетиці: “Кажуть, що міжнародна спільнота втомилася від війни, але саме цього їм (росіянам – ред.) і треба. Тож ми не втомлюємося підтримувати вас. Ми будемо тут стільки, скільки ви будете цього потребувати”.
Цю позицію підтримала і міністерка енергетики Бельгії Тіна Ван дер Стратен. Вона наголосила на історичному рішенні ЄС щодо переговорів про членство України і зазначила, що українську сторону чекає багато роботи, зокрема у питанні інтеграції енергетичних ринків. Тіна Ван дер Стратен запевнила у готовності Бельгії надавати Україні необхідну підтримку у цьому процесі.
- Міжнародні партнери продовжують активно долучатися до роботи Фонду підтримки енергетики України – обсяг внесків сягнув понад 390 мільйонів євро.
- Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Секретаріат Енергетичного Співтовариства підписали угоду про грантовий внесок США до Фонду підтримки енергетики України на загальну суму 23 000 000 євро.
- Данія перерахує до Фонду підтримки енергетики України грантовий внесок на загальну суму 7 мільйонів євро, який буде спрямовано на закупівлю обладнання для відновлення енергетичної інфраструктури, що зазнала пошкоджень внаслідок російських атак.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.