Міністри закордонних справ G7 висловили занепокоєння стосовно «домовленостей» РФ та Північної Кореї

Джерело: CNN

18 вересня, під час вечері міністрів закордонних справ G7 на полях Генеральної Асамблеї ООН “в залі було велике занепокоєння щодо того, що Росія та Північна Корея можуть задумати разом”.

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин минулого тижня відвідав Росію, щоб зустрітися з Володимиром Путіним, і вони провели, як Кремль заявив, “дуже предметні” переговори.

Зустріч відбулася після того, як офіційні особи США попередили, що Росія та КНДР “активно просуваються” в потенційній угоді щодо постачання озброєння, яка може призвести до того, що Пхеньян надасть Москві зброю для використання у її невдалій війні проти України в обмін на санкціоновані технології балістичних ракет.

Посадовець Держдепу відмовився повідомити, чи існує консенсус серед G7 щодо того, що Росія готова буде дати Північній Кореї, одначе зауважив, що провідні дипломати стурбовані тим, якщо дві країни підуть “в напрямку озброєння” – це було б не лише небезпечно для України, а й “черговим порушенням Росією принципів ООН”.

Раніше начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов, коментуючи зустріч Кім Чен Ина та Володимира Путіна зазначив, що насправді Північна Корея півтора місяця як постачає снаряди Росії.

Зауважимо, 13 вересня пані посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд заявила, що взаємодія Москви з Північною Кореєю “показує, наскільки Росія в розпачі”.

5 вересня посол США в Японії Рам Емануель заявив, що можлива угода з Північною Кореєю про постачання Росії зброї “не вітається, але це ознака того, що санкції є ефективними і працюють”. Офіційні особи США попередили Північну Корею, що вона “заплатить ціну”, якщо укладе угоду про озброєння з Росією.

Нещодавно Кім Чен Ин дав вказівку збройовим заводам збільшити потужності як “важливу частину зміцнення обороноздатності країни”.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.