Росія вже півтора місяця отримує снаряди від КНДР – ГУР

Джерело: Кирило Буданов у коментарі NV

Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов, коментуючи зустріч Кім Чен Ина та Володимира Путіна зазначив, що насправді Північна Корея півтора місяця як постачає снаряди Росії.

Коли кажуть, що зараз Путін відпише чи підпише — це все фальш, бо ще півтора місяця тому все було узгоджено і почалося відвантаження [снарядів] з КНДР, — пояснив Буданов.

Глава ГУР уточнив, що мовиться про 122-мм та 152-мм боєприпаси до радянських гармат, ракети до РСЗВ “Град” та певну кількість танкових снарядів.

Буданов зазначив, що Північна Корея здатна виготовляти снаряди у значних обсягах, оскільки на противагу РФ, режим у Пхеньяні зберіг об’єкти для серійного виробництва озброєнь.

За даними Воєнної розвідки України, російські підприємства ВПК задовольняють планові потреби окупаційної армії у снарядах лише на 3-7%. І як зауважив, Буданов, постачання північнокорейських озброєнь можуть “трохи вгамувати” снарядний голод окупантів.

Також глава ГУР додав, що РФ хоче отримати від КНДР “мільйонні партії боєприпасів”.

Це таке замовлення. А скільки корейці зможуть передати швидко — питання, — резюмував Буданов.

13 вересня пані посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд заявила, що взаємодія Москви з Північною Кореєю “показує, наскільки Росія в розпачі”.

Зауважимо, 5 вересня посол США в Японії Рам Емануель заявив, що можлива угода з Північною Кореєю про постачання Росії зброї “не вітається, але це ознака того, що санкції є ефективними і працюють”.

Раніше офіційні особи США попередили Північну Корею, що вона “заплатить ціну”, якщо укладе угоду про озброєння з Росією.

Нещодавно Кім Чен Ин дав вказівку збройовим заводам збільшити потужності як “важливу частину зміцнення обороноздатності країни”.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.