Міноборони кардинально змінило підхід до закупівлі їжі для ЗСУ: деталі нових правил
Джерело: Міноборони
Сьогодні, 1 листопада, Міністерство оборони України оголосило про початок торгів на закупівлю їжі для Збройних сил України. Відтепер вони відбуватимуться за новими правилами.
Міністерство оголосило торги не на пів року, а на три місяці: з січня до березня 2024 року включно. Протягом цього періоду переможці тендерів будуть забезпечувати ЗСУ їжею.
Зокрема, Міністерство оборони розробило механізм, який дозволить меншим компаніям брати участь у закупівлях. Він полягає в тому, що великі лоти розділено на менші, і тепер на торги виставлено не 22 пропозиції, а 30. Це створить рівні умови для учасників закупівель.
Згідно з правилами, кожен учасник торгів приходить на них із каталогом, в якому – 409 найменувань продуктів для ЗСУ. Відтепер на кожен продукт встановлено верхню і нижню граничну ціну.
Цей запобіжник ввели після того, як команда міністерства, разом із представниками громадськості та антикорупційною радою, проаналізувала корупційні ризики попередніх угод.
Відсутність цих меж раніше дозволяла учасникам торгів маніпулювати цінами на їжу. Деякі постачальники ставили високу ціну в каталозі на продукти, які військові частини замовляли часто.
А на товари, які військові замовляли рідко або взагалі не замовляли – ставили дуже низьку ціну. Як наслідок середня ціна товарів на каталог була штучно заниженою.
“Зміни у правилах закупівель їжі – це тимчасовий захід, який дозволяє вже зараз суттєво знизити корупційні ризики – ще до того, як повноцінно запрацює Державний оператор тилу”, – пояснили в оборонному відомстві.
- За результатами вибіркової перевірки Міністерство оборони виявило зловживань на 123 млн грн під час виплат військовим, які не брали участі в бойових діях і не виконували бойових завдань.
- Уряд підтримав розроблену Міноборони постанову, згідно з якою буде пришвидшено допуск до експлуатації і постачання БпЛА та засобів РЕБ у війська.
- Міністерство оборони України поставило на забезпечення для захисниць жіночу білизну. Комплекти пройшли усі необхідні випробування в підрозділах Збройних сил України.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.