Міноборони посилює планування ресурсів армії
Джерело: пресслужба Міноборони
Реалізація проєкту з трансформації оборонного менеджменту сприятиме переходу на підходи, які впроваджені у державах-партнерах і вже довели свою ефективність, а також підвищить ефективність планування і реалізації стратегічних цілей та рішень керівництва країни.
Керівники проєкту з трансформації оборонного менеджменту Міноборони розглянули результати його реалізації на підсумковому засіданні. Вони висловили вдячність іноземним радникам при Міноборони, зокрема представникам США, Канади, Великої Британії, Литви, за допомогу у реалізації проєкту.
Перший заступник міністра оборони Іван Гаврилюк наголосив, що війна вимагає швидкої адаптації для залучення необхідних ресурсів, а для цього необхідним є якісне планування. Тож нині Україна переходить на власне довгострокове ресурсне прогнозування і планування.
Мова, зокрема, про те, як вдало поєднати в системі ЗСУ чималу кількість зразків озброєння та військової техніки, отриманої від іноземних партнерів. А також про необхідність налагодити автоматизований облік озброєння.
Заступник міністра оборони Станіслав Гайдер додав, що “налагоджений процес планування, програмування, бюджетування та виконання дозволить реалізувати партнерські домовленості та досягнути взаємосумісності з НАТО”.
Серед результатів проєкту:
- розроблено архітектуру оборонних програм спроможностей видів, окремих родів військ
- оновлено модель системи планування, програмування, бюджетування та виконання, а також структуру проєктного управління
- сформовано модель системи оборонного менеджменту та розроблено дорожню карту її впровадження.
Нагадаємо, Міністерство оборони України уклало два нові контракти з українськими підприємствами оборонно-промислового комплексу на загальну суму майже 5 мільярдів гривень. Відповідне підписання угод відбулося під час робочої поїздки президента Володимира Зеленського та міністра оборони Рустема Умєрова.
Раніше ми повідомляли, що в Україні стартувало серійне виробництво роботів Ratel Н, які здатні транспортувати одночасно двох поранених з поля бою.
Окрім того, стало відомо, що в Україні активно створюють і використовують новітню зброю. Завдяки прагненню перехитрити ворога і великим інвестиціям, Україна стає центром для розробки автономних дронів та іншого озброєння.
Також українська військова промисловість запустила серійне виробництво безпілотників-камікадзе, які можуть вражати цілі на відстані понад 1000 кілометрів.
- Міністерство оборони України підтримало із зауваженнями проєкт “Закону про міжнародні оборонні компанії”, який врегульовує їхню діяльність. Законопроєкт розміщено на сайті уряду.
- Міністерство оборони України повернуло до ЗСУ значну кількість боєприпасів різних калібрів, які передали на утилізацію як “надлишкові” ще до агресії Росії у 2014 році. Ці боєприпаси повернули та після перевірки якості вже використовують на фронті.
- Україна та Бельгія підписали меморандум про взаєморозуміння, який дає поштовх розвитку двосторонніх відносин, зокрема у сфері оборонного виробництва.
Синоптикиня Наталка Діденко попередила, що у суботу, 14 грудня, в Україні очікується значне похолодання, однак триватиме воно недовго.
За повідомленням Повітряних сил під час масованої ракетно-дронової атаки 13 грудня ворог випустив по Україні 287 засобів повітряного нападу.
Українські прикордонники відбили спробу російської диверсійно-розвідувальної групи прорвати кордон у Харківській області.
В Запорізькій області внаслідок російського обстрілу поранено троє рятувальників.
США заборонять видавати візи близько 20 чинним грузинським посадовцям, які “відповідальні за підрив демократії у Грузії”.