Міноборони прийняло на озброєння низку зразків іноземної зброї
Джерело: Міністерство оборони України
Наказом міністра оборони України Олексія Резнікова від 28 серпня на озброєння Збройних сил України прийнято чергові зразки іноземного озброєння.
Мовиться про артилерійські системи і міномети іноземного виробництва, зокрема про:
- 152 мм самохідну гармату-гаубицю VZ.77 “DANA”;
- 155 мм самохідну гармату “Zuzana-2”;
- 155 мм саморухому гаубицю TRF1;
- 105 мм гаубицю M101;
- 120 мм міномет M/41D;
- 82 мм міномет EM-82;
- 82 мм міномет Warrior 82.
Всього з 24 лютого 2022 року прийнято на озброєння і допущено до експлуатації у ЗСУ 246 зразків озброєння та військової техніки. Це у сотні разів більше, ніж у будь-який рік з моменту незалежності України.
В їх числі також допущено до експлуатації і 82 зразки безпілотних авіаційних комплексів.
“Це надзвичайний прорив в системі забезпечення ЗСУ. Таку практику вже апробовано, і ми її використовуємо для швидкого і ритмічного прийняття наданого Україні іноземного ОВТ на озброєння Збройних сил України”, – зазначив очільник Міноборони.
А також додав, що процедура – достатньо проста, де ключовим чинником є наявність коду НАТО для того чи іншого озброєння, що надходить в межах міжнародної технічної допомоги.
Оскільки переважну більшість наданого озброєння та військової техніки (ОВТ) уже кодифіковано в Альянсі, то в Україні воно береться на озброєння наказами Міністерства оборони України.
“Використовуючи цей механізм, ми швидко, без зволікань, уникаючи бюрократичної тяганини, проходимо етапи циркуляції паперів і приймаємо ОВТ на озброєння. Така практика повною мірою задовольняє потреби ЗСУ і відповідає підходам наших партнерів”, – пояснив міністр оборони України Олексій Резніков.
- Міністр оборони Олексій Резніков та генеральний директор компанії BAE Systems Чарльз Вудберн підписали Рамкову угоду про співпрацю щодо ремонту, запасних частин та виробництва нових легких гармат L119.
- У середу, 30 серпня, Німеччина оприлюднила розширений список обладнання та озброєнь, які вона передасть Україні.
30 січня президент Володимир Зеленський підписав Закон 4188-IX “Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України” щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду”.
Бюджетний комітет Німеччини закликав міністра фінансів Йорга Кукіса схвалити додаткові 3 мільярди євро (3,13 мільярда доларів) військової допомоги Україні, повідомили джерела.
Для завершення війни проти України необхідно тиснути на Росію, адже саме Москва виступає агресором, наголосила глава дипломатії Європейського Союзу Кая Каллас. Вона зазначила, що США повністю поділяють цю думку.
Хмельницька обласна рада має намір витратити 645 тисяч гривень на висвітлення своєї діяльності у 2025 році, повідомила пресслужба у відповідь на інформаційний запит ІМІ.
Глава РФ Володимир Путін неодноразово нахвалював міжконтинентальну балістичну ракету “Сармат”, стверджуючи, що “аналогів у світі немає”, і кілька років обіцяв, що ось-ось поставить її на бойове чергування. Пропагандисти Путіна погрожували за допомогою “Сармата” стерти Велику Британію та Страсбург, де знаходиться Європарламент. Проте низка випробувань завершилася провалом: Росія не має необхідних компетенцій для створення таких ракет, якими ще за радянських часів займалися українські конструкторські бюро, повідомляють експерти.