Міноборони спростить придбання безпілотників цивільного призначення
Джерело: Міноборони
Міністерство оборони України підготувало постанову, яка дозволить державному замовнику купувати безпілотники цивільного призначення без жодних додаткових регуляцій.
Відтак, Міністерство оборони та військові частини нарешті зможуть купувати “цивільні дрони”, які класифікуються як дрони тактичного рівня. Серед них – дрони DJI та Autel, FPV-коптери.
“Відповідний документ з постановою передаємо до Кабінету міністрів України для затвердження та підписання. Очікуємо на швидке прийняття та впровадження постанови”, – зазначили в оборонному відомстві.
Додамо, що нещодавно Міністерство оборони разом з Генштабом і Держспецзв’язку рекордно швидко передали бойові дрони для ЗСУ – з моменту отримання техніки від постачальників до передачі Силам логістики ЗСУ минуло лише три дні.
Раніше цей процес міг тривати тижнями або й місяцями, оскільки він потребує численних узгоджень у різних відомствах. Однак, час на бюрократичні процедури вдалося скоротити.
Як результат, очільник Міноборони Рустем Умєров спільно з Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України підписав наказ – і техніку почали відвантажувати на фронт наступного дня після отримання наказу.
- З 1 листопада Міністерство оборони України скоротило терміни постачання техніки та зброї в ЗСУ – відтак нова зброя вітчизняного виробництва потраплятиме на фронт швидше.
- Уряд підтримав розроблену Міноборони постанову, згідно з якою буде пришвидшено допуск до експлуатації і постачання БпЛА та засобів РЕБ у війська.
- Уряд схвалив постанову про виробництво, закупівлю та постачання боєприпасів та бойових частин для безпілотників, що дасть поштовх для розвитку ринку і масового виробництва боєприпасів в Україні.
У Франції підтвердили, що кілька десятків українських солдатів дезертирували під час навчання у Франції, повідомив у понеділок офіційний представник французької армії.
Експертні команди Центру оцінювання розглядають звернення з усієї України — місце проживання чи реєстрації людини не має значення. До їх складу входять лікарі з різних державних закладів охорони здоров’я.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 січня. Від початку цієї доби відбулося 199 бойових зіткнень.
Загальна чисельність пошкоджених пам’яток культурної спадщини в Україні внаслідок нападу РФ станом на кінець грудня 2024 року складає 1255 об’єктів. З них національного значення — 125, місцевого — 1055, щойно виявлених — 75.
За п’ять місяців Курської операції українські військові ліквідували понад 15 тисяч росіян, знищили сотні одиниць техніки та взяли в полон 860 російських військових, які поповнили обмінний фонд.