Міноборони України оплатило «Львівському арсеналу» постачання мін на 1,4 млрд грн, проте ЗСУ так і не отримало жодної

Джерело: “Українська правда”

11 листопада Міністерство оборони України уклало договір із фірмою “Львівський арсенал” на постачання великої партії мінометних пострілів 120 мм і 82 мм на суму 1 мільярд 400 мільйонів гривень. Проте жодної міни за сплачений наперед контрактом Міноборони й досі не отримало.

Відомо, що через декілька днів після підписання договору міністр оборони України Олексій Резніков дав дозвіл на здійснення передоплати за контрактом, яка становить майже 100% від суми угоди.

За даними “Української правди” від джерел у силових колах, відомо, що “Львівський арсенал” має експортну ліцензію в одній із країн Європейського Союзу, тому компанію внесено Кабміном в офіційний перелік спецімпортерів зброї. 

У грудні 2022 року мало розпочатись постачання мін, а до кінця лютого 2023-го року – завершитись. Однак жодної зброї так і не надійшло.

Пізніше з’ясувалось, що “Львівський арсенал” мав експортну ліцензію від компанії з однієї країни ЄС, але у цій країні самих мін не було. 

Вони знаходились на складах у третій країні. Проте, до того, як Міноборони сплатило передоплату за договором, ні “Львівський арсенал”, ні його контрагент не отримали експортних ліцензій у цієї третьої країни.

Відомо, що “Львівський арсенал” вивів своєму постачальнику понад 400 мільйонів гривень, але мін не отримав.

Міністерство оборони одразу після прострочення перших постачань почало надсилати фірмі листи, вимагаючи сплатити штраф. У березні Міністерство оборони подало позов до Господарського суду Києва з метою стягнення передоплати і пені з “Львівського арсеналу” на суму 1,53 мільярда гривень.

Під час підготовки до розгляду справи у травні Міноборони звернулось до суду з проханням про арешт рахунків та активів компанії. Проте, 23 травня суд відмовив у цьому, оскільки Міністерство оборони не представило конкретних доказів щодо необхідності такого арешту.

За повідомленнями УП, пізніше представники Міністерства оборони все ж змогли домогтись арешту грошей на рахунках “Львівського арсеналу”, але це рішення поки що не опубліковане у судовому реєстрі. Згідно із зазначеними даними, фірма перерахувала лише частину грошей своєму європейському контрагентові, а майже мільярд гривень заблоковано на рахунках і може бути використаний, щоб уникнути остаточних втрат.

Міноборони кодифікувало та допустило до використання у підрозділах Збройних сил України безпілотні авіаційні комплекси ZEUS і HADES українського виробництва. 

На сайті Верховної Ради України зареєстрована петиція з вимогою звільнити Данила Гетманцева з посади Голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики зокрема через законодавчі ініціативи нардепа.

Служба безпеки України спільно з Національною поліцією встановила 497 осіб, котрі вчиняли підпали автомобілів військовослужбовців, обʼєктів “Укрзалізниці”, а також встановлювали саморобні вибухівки, влаштовуючи теракти із посяганням на життя військових і поліціянтів, повідомив перший заступник Голови СБУ Сергій Андрущенко під час спільного брифінгу з начальником Національної поліції Іваном Вигівським.

5 лютого міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що обговорив із делегацією Міжурядової агенції оборонного співробітництва Чехії (AMOS) розширення оборонної співпраці. 

Суд у США ухвалив рішення, дозволивши судовий розгляд проти російського Сбербанку, визнавши його фінансування бойовиків “ДНР” достатньою підставою для зняття суверенного імунітету. Позов подала сім’я 18-річного американця Куїнна Шансмана, котрий загинув унаслідок збиття літака рейсу MH17 над Донбасом у 2014 році.