Міноборони України закликає іноземних партнерів долучатися до проєктів ІТ-коаліції

Джерело: Міноборони

Заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку Катерина Черногоренко під час зустрічі у Києві з делегацією Міністерства оборони Естонії на чолі зі заступницею міністра Туулі Дунетон заявила, що Міноборони закликає іноземних партнерів долучатися до проєктів ІТ-коаліції.

Катерина Черногоренко подякувала естонській стороні за підтримку у боротьбі проти російської агресії, за лідерство у створенні ІТ-коаліції та за адвокацію цього напрямку серед інших країн.

За її словами, ворог нарощує військовий потенціал, і тому Україна потребує асиметричних рішень у відповідь, зокрема технологічних інновацій, а також взаємосумісних бойових систем.

“Ми маємо вже суттєвий поступ у цьому напрямку, аби військо було маневреним, аби рішення ухвалювались швидко. Сподіваємось, що через участь в ІТ-коаліції партнери зможуть включитись у нашу роботу і посилити наші рішення, зробили нашу армію більш підготовленою”, – сказала заступниця очільника Міноборони.

У відомстві зазначили, що також посиленню ефективності української армії сприяє спрощення та цифровізація процесів, які пришвидшують отримання необхідного підрозділами. Одночасно з цим розробляються онлайн-послуги, які будуть доступні для українських військових, як у процесі служби, так і після звільнення.

Довідково. ІТ-коаліція – це група країн у межах Контактної групи з питань оборони України (“формат Рамштайн”) під керівництвом Естонії та Люксембургу, яка підтримує розробки Міноборони та ЗСУ у сфері ІТ, зв’язку та кібербезпеки.

Наразі учасниками ініціативи є шість країн: Естонія, Люксембург, Бельгія, Данія, Латвія, Литва.

Міжнародне журі та World Press Photo перепросили за об’єднання в одну візуальну пару двох фоторобіт — “Підземний польовий шпиталь” Нанни Хайтманн та “По той бік окопів” Флоріана Бахмаєра.

Нардеп від “Слуги народу”, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський поінформував, що Міністерство оборони розробило новий механізм ротації на фронті, котрий передбачає “кілька місяців відпочинку” після 90 днів безперервної служби та участі у бойових діях.

Адміністрація президента США Дональда Трампа дійшла висновку, що укласти мирну угоду щодо України найближчими місяцями не вдасться, підтвердили двоє американських посадовці. У зв’язку з цим Білий дім розробляє механізми тиску як на Москву, так і на Київ.

Україна надала США підтвердження ударів Росії по енергетичній інфраструктурі, що порушує домовленості про перемир’я, повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 1 квітня. Від початку цієї доби відбулося 141 бойове зіткнення.