Міноборони України запрошує німецький бізнес до оборонно-промислової співпраці

Зображення: Міноборони

Джерело: Міноборони

Заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков висловив упевненість у подальшій підтримці України з боку Німеччини після зустрічі з депутатом, членом комітету Бундестагу з питань оборонної політики Маркусом Фабером у Києві.

“Дякую за непохитну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, а також за провідну роль Німеччини в численних міжнародних коаліціях”, – сказав Дмитро Кліменков.

Під час зустрічі сторони обговорили перспективи розвитку двостороннього військово-технічного співробітництва.

“Запросив німецький бізнес до подальшої оборонно-промислової співпраці. Цей напрямок потрібно розвивати, і наші партнери це розуміють”, – додав заступник міністра оборони.

Зображення: Міноборони

  • Німеччина нещодавно спорядила Україні новий пакет військової допомоги, який зокрема містить систему ППО Skynex.
  • 4 січня Німеччина оновила список військової допомоги Україні. Зокрема Берлін спорядив тисячі снарядів 155 калібру, БМП Marder, зенітний артилерійський комплекс Skynex та вантажівки Zetros.
  • Україна отримала від Німеччини новий пакет військової допомоги, який охоплює складові для систем ППО IRIS-T, броньовану техніку і різні дрони.

Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.

Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.

Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд  — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд. 

2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.